Skocz do zawartości
Forum

Niedożywienie w ciąży


Gość astra99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją siostrą
właśnie jest w 3 miesiącu ciąży, brzucha praktycznie nie widać, jeszcze go nie ma ale nie to jest problemem chodzi o to, że moja siostra bardzo mało je. Ona zawsze sie odchudzała zawsze byla bardzo chuda kiedys nawet mama mowila ze popadnie w anoreksje, ale na szczesie zaczela jesc. A teraz pomimo tego ze juz wszyscy wiemy ze jest w ciazy ona nadal bardzo mało je, mówi ze i tak w ciazy przytyje to musi sie pilnowac tylko ze ostatnio mi powiedziała ze schudła 2 kg juz bedac w ciazy. Martwie sie ze ta obsesja odchudzania doprowadzi do jakichs problemów, ze dziecko bedzie chore albo nie donosi ciazy bo przeciez dziecko potrzebuje pokarmu a ona je bardzo malo i takie lekkie rzeczy jakies zupki i tyle. Boje sie ze popadnie w anemie i to sie odbije na dziecku, co robic??

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem tu jest problem psychologiczny moze boi sie z eduzo przytyje nie schudnie wiec nie chce tyc tyle co sam brzuch tylko ze szkodzi dziecku moe nawet je stracic musisz jej powiedziec ze to jest bardzo grozne nie wiem czy nie warto byloby sie udac do psychologa z siostra

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Może porozmawiaj z jej położnikiem zeby ją nastraszył, może jak zbierze od lekarza to zacznie myśleć. Bo 6to co robi jest nieodpowiedzialne i bardzo egoistyczne. Innym wyjściem jest zaprowadzenie jej do psychologa bo jej obsesja na temat jedzenia wydaje się już być chorobą.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ciąża to okres w życiu kobiety, gdzie bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która dostarczy wszystkich składników odżywczych oraz witamin.
Jeżeli prośby nie pomagają i Twoja siostra nie chce jeść, zmuście ją chociaż do łykania jakiś preparatów witaminowych, przeznaczonych dla kobiet w ciąży.
Jak pokazują badania, kobieta wcale nie musi "jeść za dwóch". W I i II trymestrze kaloryczność posiłków może być praktycznie taka sama, natomiast musi się zmienić jego jakość. Należy wyrzucić ze swojej diety, "puste kalorie" czyli tzw. junk food i dostarczać organizmowi: dużo warzyw, owoców, nabiału itd.
Dopiero w III trymestrze wymagana jest zwiększona kaloryczność posiłków, równoważna zjedzeniu dwóch bananów.
Takie podejście do tematu zapewni zachowanie zgrabnej sylwetki po urodzeniu dziecka. Należy pamiętać, że nadwaga i otyłość ale także niedowaga są czynnikami zwiększającymi ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu.
Jeżeli Twoja siostra zawsze mało jadła a teraz jeszcze schudła, to na pewno powinna zwiększyć kaloryczność posiłków. Lekarz mało zdziała, jeżeli pacjentka nie będzie chciała słuchać jego zaleceń.
Myślę, że przydałby się tutaj jakiś psychiatra lub psycholog, który oceni czy rzeczywiście Pani siostra ma zaburzenia odżywiania i czy powinna się leczyć.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

no własnie ona jest pewna swoich racji i nie chce słuchac, ona uwaza, ze dziecko i tak bedzie mialo pokarm od niej, a ona przecież je, wg niej - normalnie, tyle tylko ze z czasem dziecko bedzie potrzebowalo wiecej pokarmu, mowilam jej o psycholou to tylko sie zdenerwowala i wyszla

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj jest tak, że sam chory nie zauważa swojego problemu. Jemu wydaje się, że wszystko jest w porządku, że przecież nie ma problemów z odżywianiem się, nie ma zaburzeń odżywiania i panuje nad sytuacją. Tak się często zdarza, dlatego też niektóre osoby czesto się denerwują na słowo psycholog, mają wrażenie, że tak naprawdę to my szukamy dziury w całym, bo oni przecież nie robią nic złego. Myślę, że dobrze by było gdybyś zadzwoniła do jej ginekolog, żeby zasugerowała, że musi się zdrowo odżywiać. Kup książkę o diecie i ogólnie o kobietach w ciąży, przejrzyjcie ją razem, musi zrozumieć jak wygląda wszystko, jak wszystko jest skonstruowane, jak się rozwija dziecko, co jest ważne itp. Nie ma sensu krzyczeć, chodzić i powtarzać frazy. Ona musi to zrozumieć, musi to wyjść z niej samej. Może ma jakąś kolezankę która jest w ciąży lub niedawno byla? Może ona z nią porozmawia i wytłumaczy jak bardzo jest to ważne? Póki co, jedzcie razem posiłki, podawajcie jedzenie na duzym talerzu, wtedy optycznie się wydaje, że jest go więcej. Możesz zasugerować witaminy dla kobiet w ciąży. Myślę, że z czasem się to zmieni, ważne aby wyniki badań były dobre!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...