Skocz do zawartości
Forum

Pusty pęcherz płodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnią miesiączkę miałam 18 stycznia, mój cykl trwa około 36 dni. Tydzień temu byłam u ginekologa. Lekarz stwierdził podejrzenie ciąży (to moja pierwsza ciąża), znalazł 10mm pęcherzy płodowy, ale bez zarodka. Nie powiedział mi, który to może być tydzień (wg moich obliczeń był to wtedy 8 tydzień). Zapytał tylko, czy bolą mnie piersi i kazał przyjść za miesiąc na następne USG. Stwierdził, że wszystkie badania wtedy właśnie zrobimy i zobaczymy, czy coś urosło. Moje objawy ciążowe to: bolące nabrzmiałe piersi, problemy z wypróżnianiem, zgagi, zmęczenie i trudności z ułożeniem się do snu. Pojawiają się też pojedyncze skurcze (jeden na kilka dni, przeważnie wieczorem), na co lekarz zalecił nospę. Biorę kwas foliowy, mam urozmaiconą dietę.
Boję się, że zarodek się nie pojawi, że czeka mnie kilkudniowa wizyta w szpitalu związana z farmakologicznym wywołaniem poronienia. Właśnie dowiedziałam się, że tak właśnie było u mojej kuzynki. Jakie są szanse, że jednak dziecko się rozwinie i że będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Musisz czekać do kolejnego badania. Nie chce Ci robić nadziei i gdybać jakie jest prawdopodobieństwo rozwinięcia się zarodka, ponieważ nie widziałem badania usg i nie wiem w którym tygodniu ciąży jesteś, nie znam też poziomu beta-hcg.
Czekaj cierpliwie na kolejną wizytę. Przeczytaj nasz artykuł o pustym jaju płodowym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie mam pytanie bo nie do końca zrozumiałam lekarza ginekologa 27.08 miałam pierwszy dzień miesiączki z mężem stwierdziliśmy że stramy się o dziecko 12września robiłam bakdania ginekologiczne lekarz robiac uzg powiedział że mam pękający pęcherzyk i że możemy dzisiaj sie starac do pierwszego zaplodnienia doszlo 14.09 czyli 2 dni pozniej potem jeszcze raz w niedziele 16.09 w dniu kiedy powinnam dostac miesiaczke robilam test wynik wyszedl negatywny wiec czekalam pozniej za kilka dni zrobilam test wynik negatywny a miesiaczki dalej niebylo (w miedzy czasie od 24.09do 2.10 brałam antybiotyk) myślałam że to było tym spowodowane antybiotykiem 4.10 zrobiłam test wyszedł pozytywny wynik wiec udałam sie do lekarza ginekologa dnia 9.10 czyli wczoraj lekarz robiac mi usg stwierdzil ze jest to ciaza maciczna 5tydzien i niewiele moze powiedziec bo na usg nic nie widać dostałam zdjecie pecherzyk jest ładny okrągły i ma 0,94cm (wydaje mi sie że jest dość duży) ale jest w środku pusty tzn nic nie widać czy możliwe jest to że w pęcherzu nic nie będzie i nie będe w ciąży albo poronię? Wg moich obliczeń powinnam być 6tydzień i 1 dzień ?? Bardzo proszę o odpowiedź niesamowicie się denerwuje. Zapomniałąm dodać że strasznie boli mnie brzuch tak jak przed okresem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...