Skocz do zawartości
Forum

Nawrót anginy u dziecka


Gość m-...an

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
moja 4 letnia córeczka niedawno przeszła anginę. Dostała na nią Ospen 750 i pomogło,ale za parę dni sytuacja się powtórzyła i znów antybiotyk ten sam.
Podczas leczenia zostału bardzo powiększone migdałki i trudno małej oddychać zwłaszcza w nocu.
Budzi się często i powietrze łapie z trudem.
Dostała na to lek o nazwie immunotrofina i podałam jej go w sobotę 10 ml. po 3 godzinach powiedziała że boli ją brzuszek,ale nic jej nie było.
W niedzielę ponownie dostała dawkę 10 ml i znowu bolał ją brzuszek,natomiast nad ranem w poniedziałek dziecko skarżyło się znowu na ból i wymiotowało.Po 2 godzinach ponowne wymioty.
czy to efekt immunotrofiny? czy inna przyczyna?
proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie ocenić, czy to akurat immunotrofina spowodowała bóle brzucha u dziecka. Zdecydowanie powinna Pani jednak odstawić lek i obserwować córkę. Jeżeli objawy ustąpią, oznacza to, że było to działanie uboczne leku. Jeżeli objawy nie ustąpią oznacza to, że mają inną przyczynę i należy skonsultować się ze specjalistą pediatrą w celu dalszej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ból brzuszka, może być spowodowany: długim zażywaniem antybiotyku, reakcją alergiczną(pokarmową) na jakiś składnik leku, infekcją przewodu pokarmowego itd. Dlatego przez internet trudno coś więcej powiedzieć.
Musi Pani zgłosić się pilnie do lekarza pediatry i opowiedzieć mu o wszystkich niepokojących objawach.
Czy córka wybrała do końca antybiotyk tak jak zalecił lekarz??Czy dziecko dostaje coś osłonowo np. Lacid??

Przy podawaniu antybiotyku(80-90%) przy mononukleozie zakaźnej, najczęściej pojawia się wysypka. Inne częste objawy występujące w mononukleozie to np. powiększenie węzłów chłonnych przede wszystkim szyjnych, powiększenie wątroby i śledziony itp.

Możesz odstawić immunotrofinę, na wszelki wypadek, nie jest ona lekiem koniecznym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...