Skocz do zawartości
Forum

110 kg wagi u nastolatka


Gość ka...98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam 14 lat i waże 110 kg :( przy wzroście 180cm , na w-f strasznie się męcze po najprostszych ćwiczeniach , więc częstoi rezygnuje i nie czwicze :(.

Chciałbym sie dowiedzieć jak skutecznie zrzucić wagę , tak abym miał też czaszto by się kształcić - od rodziców słyszałem , że mam biegać i czwiczyć.

Myślałem nad kupnem albo bieżni albo rowerka ...

W tym wszystkim brak mi jednak determinacji , jakoi kolwiek mi wpadną do rąk to je wydaje na ledzenie :( Wszyscy na mnie dziwnie patrzą nie jem już słodyczy od miesiąca ale cały czas mnie kusi , chciałbym żeby ludzie zaczeli mnnie szanować i lubić.

Nuie choruje przewlekle jestemn zdrowy jak ryba , czsami jednak miewam bóle pleców albo kolan przy moim maksymalnym wysiłku np. na W-F-ie .

Odnośnik do komentarza

skoro na wfie rezygnujesz z cwiczen to w domu na biezni czy rowerku tym bardziej nie bedzie Ci sie chcialo cwiczyc, w ogole wspolczuje ze Twoi rodzice sie Toba nie interesuja i nie widza ze masz problem bo powinni Cie zaprowadzic do dietetyka i zajc sie Twoja waga

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Bieżnia albo rowerek to dobry pomysł bylebyś chciał później z tego korzystać. Tak się mówi że bieganie najlepsze, że pływanie, że to tamto i siamto najlepsze, ale ważne jest żeby sport który uprawiasz sprawiał przyjemność a nie tylko zakatować się odbębnić swoje a potem zniechęcić. Ja na przykład nie lubię za bardzo biegać, wiele razy próbowałam się do tego zmuszać ale nic z tego nie wychodziło. W ogóle nie lubię żadnego ćwiczenia którego wykonanie zajmuje mi jednorazowo więcej niż parę minut i nie lubię się zasapywać na jakimś ćwiczeniu.

Pomyśl nad ćwiczeniami najlepiej rozmaitymi które będą sprawiały ci przyjemność i które będą dostosowane do twojego tempa, oczywiście trochę tych mniej przyjemnych też nie zaszkodzi czasami. Ważne jest żeby codziennie starać się coś robić, czy to spacer, czy to biegi jak lubisz, czy jazda na rowerze, czy brzuszki, pompki, pajacyki, przysiady czy inne ćwiczenia.

Co do kondycji to też nie ma sensu żebyś coś na siłę robił. Przygotuj sobie parę ćwiczeń na różne partie ciała, np brzuszki, pompki, przysiady albo hantle jak masz. Na pewno na wfie coś ćwiczycie jakaś rozgrzewkę więc nawet takie ćwiczenia z rozgrzewki mogą być. Staraj się na początek zrobić każde ćwiczenie 10 razy potem odpoczynek i tak 3 serie. Jak nie dasz rady 10 to dobrze będzie jak spróbujesz zrobić nawet 2 razy albo więcej przerw, potem z każdym dniem będzie to przychodziło coraz łatwiej. Kondycja sama w końcu przyjdzie i będzie ci łatwiej wykonywać inne ćwiczenia, ćwiczyć na wfie.

Odnośnik do komentarza

dzika nutria
Jak się powoli zacznie to można polubić ćwiczenia. Mam kumpla ze studiów który przez całe liceum ważył koło 120 kg przy 170 cm wzrostu, mówił że jego rekord to 125 kg i się wtedy wziął za siebie. W ciągu roku zdrowo schudł 52 kg, wróciło mu od razu tylko 6 kg. Potem trochę więcej ale co jakiś czas się bierze za siebie i trzyma formę i dziewięćdziesiątki nie przekracza. Jak oglądałam jego zdjęcia to nie ten sam facet z wyglądu. Szczerze mówiąc to ten kumpel mnie zawsze mobilizuje do sportu chociaż nie widujemy się teraz za często z nim. Facet nie może żyć bez sportu dłużej.

Swoją droga ja też byłam dużym dzieckiem, może nie aż tak ale też, ale też potem przez liceum wyrobiłam formę, polubiłam sport, ale też nie każdy.

Odnośnik do komentarza

Musisz się wziąć za siebie. Masz poważną nadwagę, która może w późniejszych czasach powodować różne choroby.
Konieczne jest przejście na dietę i duża dawka ruchu. Musisz postarać się być jak najbardziej aktywny, codziennie powinieneś jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Możesz zacząć od spaceru w dość szybkim tempie, ale takim by nie dostać zadyszki. Możesz spróbować podbiegać pewny odcinek drogi i znowu maszerować, tak by zmuszać swój organizm do jak największego wysiłku. Oczywiście jeśli poczujesz się słabo, powinieneś przerwać ćwiczenia czy spacer i odpocząć. Oprócz spacerów warto by było ćwiczyć w domu przez co najmniej godzinę dziennie. To pozwoli Ci uniknąć ewentualnych nadmiarów skóry. Ćwiczenia możesz wykonywać chociażby takie jakie na lekcjach w-f, tylko musisz je robić dokładnie i bez wymówek. Tylko systematyczna praca nad samym sobą przyniesie efekty. Kupienie rowerka czy bieżni to dobry pomysł, pod warunkiem, że rzeczywiście będziesz z nich korzystał. Najlepszym przyrządem dla ciebie byłby orbitrek albo rowerek, ponieważ nie obciążają one stawów kolanowych. Taką samą zaletę ma pływanie, które od razu zmusza do pracy wszystkie mięśnie.
Co do diety, to powinieneś wyeliminować wszelkie tłuste i słodkie potrawy. Nie powinieneś jeść słodyczy, fast foodów i innych wysokokalorycznych produktów. To samo tyczy się napojów, unikaj kolorowych napojów gazowanych. Jeśli naprawdę musisz to wybieraj wersję light lub zero. W zamian tego jedz warzywa, są mniej kaloryczne i mają dużo witamin i mikroelementów. Do tego zawierają one błonnik, który sprawi, że będziesz się czuć dłużej syty. Oprócz tych zmian zamień białe pieczywo na razowe, ciemne. Jest ono zdrowsze. Postaraj się jeść 4-5 małych posiłków w równych odstępach czasowych. Jedz posiłki w spokoju, nie spiesząc się, ponieważ uczucie sytości pojawia się dopiero po 15 minutach. Nie bierz dokładek i nie jedz między posiłkami.
Pij 2 litry płynów, mogą to być wody mineralne ( ale nie te smakowe), zielona herbata ( ale nie słodzona), kompoty niedosładzane.
Zrzucenie zbędnych kilogramów będzie ciężkie ale nie poddawaj się bo warto. Musisz wytrwać w tym bo tu chodzi nie tylko o Twój wygląd ale i o Twoje zdrowie. Warto też było by się wybrać do lekarza, w celu przeprowadzenia badań na cukrzycę i tarczycę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...