Skocz do zawartości
Forum

Zimne dłonie


Gość truskawkaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawkaaaa

CZESC!!
Prosze o porady ciągle mam zimne dłonie. Strasznie mnie to meczy bo nie dosc ze są zimne to jeszcze sinieją jakby marzły pomimo, ze ogólnie jest mi ciepło. Robiłam morfologie, wyniki mam naprawde dobre lekarz stwierdził, ze moze to byc od zlego odzywiania ale ja sie z tym nie zgadzam bo odzywiam sie naprawde zdrowo dodatkowo ta morfologia wyszla bardzo dobrze. Nie wiem juz co o tym myslec mama mi mowi ze taki mój urok, moze i tak ale chce miec pewnosc ze to nie jest nic powaznego!

Odnośnik do komentarza

Jesli morfologię masz dobrą to chyba nie powinnas się o nic martwic zabardzo, ewentualnie możesz jeszcze przebadac się pod kątem krążenia bo dzimne dłonie lub stopy sa własnie związane ze słabym krążeniem, zmierz sobie cisnienie, zrób ekg zbadaj krew i jej krzepliwość bo jak sinieja zeby moze jakis zator sie nie robił

Odnośnik do komentarza

Witam! Jestem strasznym zmarzluchem, a do tego mam problem z zimnymi dłońmi. Co mogę zrobić, aby mniej odczuwać tą dolegliwość?
Niestety mam zimny pokój, a do tego moja mama ubóstwia otwieranie okien, nawet zimą oraz oszczędza na grzejnikach. ;c Już teraz chodzę w bluzie, bo jest mi zimno, piję gorące napoje (np. woda z miodem), śpię w cieplejszej piżamie.
Proszę o jakieś rady. Byle nie chodzenie w rękawiczkach, wystarczy że zimą śpię w skarpetach i piżamie z polara.

Odnośnik do komentarza

zacznij od zmierzenia sobie ciśnienia, może masz zbyt niskie, jak tak to kawkę sobie weź wypij. Po drugie możesz zrobić badania tarczycy bo takie zimne dłonie mogą wskazywać na jakieś zaburzenia.
A z takich ,,domowych" sposobów radzenia sobie z zimnem to sport, jak Ci zimno to zrób sobie ze 30 pajacyków zaręczam Ci że będzie ci ciepło.
Inny sposób to suszarka :) Jak chcesz się rozgrzać albo nie klaść do zimnego łóżka to wejdź pod koc czy kołdrę i włóż wylot szuszarki i ją włacz. Chiwla moment koc się zagrzeje i lepiej bedzie ciebie grzał

Odnośnik do komentarza

~malinkaa1
Witam! Jestem strasznym zmarzluchem, a do tego mam problem z zimnymi dłońmi. Co mogę zrobić, aby mniej odczuwać tą dolegliwość?
Niestety mam zimny pokój, a do tego moja mama ubóstwia otwieranie okien, nawet zimą oraz oszczędza na grzejnikach. ;c Już teraz chodzę w bluzie, bo jest mi zimno, piję gorące napoje (np. woda z miodem), śpię w cieplejszej piżamie.
Proszę o jakieś rady. Byle nie chodzenie w rękawiczkach, wystarczy że zimą śpię w skarpetach i piżamie z polara.

Witam!
Problem występowania zimnych dłoni może być spowodowany wieloma przyczynami. Niektóre z nich to zaburzenia ukrwienia, nieprawidłowości w obrębie tarczycy czy obniżone ciśnienie tętnicze krwi. W celu ustalenia czy zaobserwowane objawy mają podłoże chorobowe konieczna będzie wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...