Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienia po stosunku a ciąża


Gość mo...21

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem. kochalam sie z moim chlopakiem 2 dni temu czyli 4lutego 2012roku, byl to stosunek przerywany(napewno nie mial erekcji w srodku i na zewnatrz tez nie). mam obawy bo dzis (6.02) dostalam brazawych palmien i nie wiem co one oznaczaja. miesiaczkuje regularnie chociaz poprzednia miesiaczka spoznilami sie okolo tydzien i moglo to byc spowodowane stresem (egzamin prawa jazdy). ostatnia miesiaczke dostalam 22stycznia i trwala do 29stycznia. czy moge byc w ciazy?? bardzo sie stresuje...

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Stosunek przerywany jest bardzo zawodną metodą antykoncepcji ( o ile w ogóle można tak o nim mówić). To, że Twój chłopak nie miał wytrysku nie oznacza, że możesz być 100% pewna. Podczas stosunku dochodzi bowiem do wydzielania preejakulatu, w którym mogą być żywe plemniki zdolne do zapłodnienia komórki jajowej. Jeśli dostałaś plamienia, to może ono wskazywać na ciążę, bo może być plamieniem implantacyjnym. Radzę zrobić test po upływie 2 tygodni od stosunku.

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

stosunek przerywany to chyba najgorsza metoda antykoncepcji jaką można sobie wyobrazic to już lepiej w ogóle się nie zabezpiecza, przynajmniej nie ma nerwówki ż zdąży czy nie zdąży wyjąć

Odnośnik do komentarza

Witam,

Stosunek przerywany nie jest w 100% skuteczną metodą zapobiegającą ciąży. Trudno powiedzieć mi jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ponieważ nie podała Pani średniej długości trwania cykli. Zresztą określanie dni płodnych nie jest wyliczanką matematyczną. Aby uchwycić dni płodne i moment wystąpienia owulacji, należy badać codziennie kilka cech(metody termiczno-objawowe).
Dla potwierdzenia, że nie jest Pani w ciąży proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.
Co do tych brązowych plamień to małe krwawienia w okresie okołoowulacyjnym mogą być czymś normalnym, ale często są objawem poważnych schorzeń m.in.:
- chorób przenoszonych drogą płciową,
- nowotworu narządów rodnych,
- schorzeń tarczycy.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Malina24

Witam
Miesiączkę jak co miesiąc miałam 15 marca, po 2 tyg znów dostałam miesiączki a dokładnie 2 kwietnia. Na kolejną czekałam 2 tyg ale nie było jej 15 tego, natomiast dostałam plamienia 2 maja, popołudniu (zawsze dostawałam z samego rana i brzuch jakby ciągnął mnie w dół), bez żadnego ciągnięcia, krew była brązowa z jakby skrzepami krwi, wystarczyły mi wkładki bo plamienie było skąpe. Na drugi dzień z samego rana zauważyłam że tym razem krew (czerwono-różowa) leci mi z dużą ilością bezbarwnego śluzu. Dodam iż kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia, cykle mam regularne, jak nigdy piersi mi urosły prawie dwa tygodnie wcześniej. Nie miałam większego stresu który mógłby spowodować żeby nagle cały cykl przeskoczył mi o miesiąc z takimi zmianami.
Czy mogę prosić o odpowiedź co to może być? Proszę chociaż o przybliżenie sprawy. Czy mogę wykluczyć ciążę ? Dodam iż jestem już zapisana za kilka dni do ginekologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość viki20

Witam. Mam taki problem. Otóż dostalam okres 2 kwietnia, mam raczej nieregularne cykle, chociaz ostatnio w miare sie wyregulowaly i trwaly ok 33/34 dni. Nastepna miesiaczka miala byc 5 maja ale gdzies okolo 25 kwietnia wystapily brazowe plamienia. Kochalam sie pierwszy raz z chlopakiem 2 maja. Nie wszedl we mnie gleboko. Zrobilismy to jeszcze raz po jakiejs godzinie moze dwoch tym razem tez nie wszedl gleboko (gora na 2 cm) i tez nie doszedl. Nie mialabym obaw gdyby nie te plamienia, przez które nie wiem czy to byly dni plodne czy nie (w porownaniu z ostatnim okresem -2 kwietnia- powinny byc nieplodne;/). Okres spoznia mi sie narazie o dwa dni (niby u mnie to normalne, czesto sie spoznia) ale juz zaczynam sie martwic czy nie jestem w ciazy. czy mozna zajsc w ciaze jesli partner nie wszedl gleboko i nie doszlo do wytrysku ?? bardzo prosze o odp bo okropnie mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...