Skocz do zawartości
Forum

Zwapnienia w prostacie


Gość maksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maksymilian

mam 34 i odczuwam bóle w jądrach. Urolog zlecił wykonanie USG które stwierdziło "gruczoł krokowy ze zwapnieniami". Lekarz przepisał mi leki - zażywam regularnie wg jego zaleceń ból się zmniejszył, ale nie minął do końca. Proszę mi powiedziec konkretnie czym są te zwapnienia czy sa groźne i czy dzięki samym lekom, bez operacji, moge je w pełni wyleczyć?

Odnośnik do komentarza

Na zwapnienie prostaty nie pomogą antybiotyki ani żadne inne wynalazki!! Mam 22 lata zwapnienie prostaty i miałem długotrwałe zapalenie. To co przeżywam nie da się opisać. Zapalnie prostaty przeszło po zastosowaniu preparatów z vision m.in. wilka kora (detox) oszałamiające co z człowieka może wyjść. Obecnie kolor spermy wrócił do normy odczuwam mniejszy dyskomfort myślę że wilka kora pokona także zwapnienie. Jeśli chcesz wiedzieć wiecej zadzwoń ***

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

zwapnienia w prostacie są dość często spotykane u mężczyzn w różnym wieku. Mogą być wyrazem przebytego lub trwającego stanu zapalnego, mogą powstawać w wyniku urazu itp.
nie pisze Pan, czy miał pan wykonywane USG tzw. transrektalne (przezodbytnicze), ponieważ tylko takie badanie (w przeciwieństwie do badania przez powłoki brzuszne) może dostarczać informacji dotyczących umiejscowienia i wielkości zwapnień, co może sugerować ich przyczynę.
Same w sobie zwapnienia nie sa groźne, leczy się przyczynę, która je powoduje, więc kryterium wyleczenia nie jest znikniecie zwapnień, a ustąpienie dolegliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

miałem zapalenie prostaty 13 lat temu. po nim zostaly mi zwapnienia na powierzchni, które powoduja zwiększenie prostaty a przez to zmniejszyły mi strumień moczu i wytrysku podczas stosunku. czy takie zwapnienia można jakos usunąć lub "rozpuścić" mimo upływu czasu? kiedyś lekarz mówił mi że tego sięnie rusza, potrzebna byłaby operacja która ze sporym prawdopodobieństwem uczyniłaby ze mnie impotenta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...