Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie miesiączki po zmianie trybu życia


Gość ew...76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Miałam zwykle regularne cykle miesiączkowe.Jednak w tym miesiącu jest Inaczej. Ostatni okres miałam 27.12. i teraz go nie dostałam. To już piaty dzien opoznienia. Zabezpieczalam sie z partnerem i wszystko było w całkowitym porządku. Zrobiłam również test i wyszedł negatywny. Do tego dokuczaja mi obolałe piersi, co zwykle zdarza sie przed okresem. Fakt faktem ostanie 2 tyg kladłam się spać o 4 rano a wstawalam o 14 po poludniu i mialam troche nerwow. Co mam o tym myśleć? To ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

Nieeeeee............. to na pewno nie jest ciąża. Miesiączki sa regularne, kiedy z organizmem nie dzieją się żadne zmiany, kiedy pracuje sobie wg własnego trybu, własnej, wewnętrznej harmonii. Jednak taką harmonię bardzo łatwo można zakłócić, a w konsekwencji opóźnić okres, albo zmienić jego wygląd czy obfitość. Tak właśnie działo się w Twoim przypadku. Stres bardzo wpływa na organizm, w stresie chudniemy, wypadają nam włosy i może opóźniać się okres. Tak samo przemęczenie, czy nagła zmiana trybu życia - późne chodzenie spać, przestawienie godzin itd. Nie przejmuj się okresem, nie jesteś w ciąży, okres Ci się opóźnia, bo nerwy i zmiana godzin snu wpłynęła na Twój organizm. To normalne, wiele kobiet tak ma. Bądź cierpliwa, obolałe piersi to znak, że miesiączka nadejdzie lada dzień :)

Odnośnik do komentarza

skoro się zabezpieczaliście to raczej ciążę można wykluczyc, to pewnie sprawka nerwów i zmiany czasu snu. Nie przejmuj się i nie denerwuj okres w końcu się pojawi jak przestaniesz się stresować i zaczniesz normanlnie chodzić spać

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Radziłbym Pani powtórzyć jeszcze raz test za ok 7 dni, jeżeli miesiączka się nie pojawi. Proszę wykonać test zgodnie z instrukcją, ponieważ negatywny wynik mógł być wynikiem złego przeprowadzenia testu.
Proszę pamiętać aby do wykonania testu użyć moczu porannego, zawiera on największe stężenia beta-hcg.
Oczywiście jedną z częstych przyczyn, opóźnienia miesiączki oraz pewnych nieregularności w cyklu, jest stres, nadmierny wysiłek fizyczny, brak snu. Czynniki te (kortyzol) wpływają na oś podwzgórze-przysadka-jajnik.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...