Skocz do zawartości
Forum

Spadek temperatury w trakcie cyklu


Gość mirkama

Rekomendowane odpowiedzi

Moje cykle sa bardzo regularne co 28 dni,dokładnie 14 dnia cyklu moja temp wynosiła 37 do dzisiaj,dzisiaj jest 19 dzień cyklu i spadła do 36,6,dlaczego tak mogło być,nie sądze abym miała dostać okres. niepokoi mnie ten spadek.

Odnośnik do komentarza

Temp mierze codziennie od ok roku o tej samej porze,o 7 rano przed wstaniem z łóżka,ma początku cyklu codziennie do dnia 14 cyklu temp miałam 36,5-36,6 ,tak jak wcześniej napisałam od 14 dnia cyklu a więc od dnia owolucji do dzisiaj temp wynosiła 37,dzisiaj jest 19 dzień cyklu i temp spadła do 36,6. jak ktoś nie rozumie to przedstawiam temp z całego cyklu
12-15luty okres
16luty-temp 36,5
17luty-temp 36,5
18 luty-temp36,5
19luty-temp36,6
20luty36,7
21luty-temp36,5
22luty-temp36,5
23luty-temp36,8
24luty-temp36,9
25luty-temp37
26luty-temp37,1
27luty-temp37
28luty-temp37
29luty-temp36,6

Odnośnik do komentarza

ok teraz wszystko jasne. Taka pojedyncza temperatura może być całkiem przypadkowa i być wynikiem niedospania, osłabienia czegokolwiek. Wszystko będzie zależeć teraz od temperatur z następnych dni. Jeśli będą dalej takie niskie to mogą to być jakieś problemy hormonalne które nie koniecznie w następnych cyklach muszą mieć miejsce.

Czytałam też kiedyś że taki jednodniowy spadek temperatury może oznaczać implantację, ale ponoć to rzadkie zjawisko.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Spadek temperatury o 0,4 stopnia jest niewielki, taki pojedynczy spadek może wystąpić w każdym etapie cyklu. Za wzrost temperatury w II połowie cyklu po i w trakcie owulacji, odpowiada rosnące stężenie progesteronu. W trakcie implantacji zarodka, stężenie tego hormonu, wzrasta jeszcze bardziej, a więc temperatury mogą być jeszcze wyższe.

Na temperaturę ciała wpływa wiele innych czynników m.in. stres, przeziębienie, gorączka, alkohol, niewyspanie. Dlatego niewielkie jej wahania występujące pojedynczo są mało miarodajne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...