Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia dla nastolatki


Gość zx...97

Rekomendowane odpowiedzi

witam . :)
Nazywam się Klaudia i mam 15 lat. ważę 65-70kg przy wzroście ok. 1.70 . Nie stosuję żadnej diety ani nie uprawiam żadnego sportu a wf mam 2 razy w tygodniu. Wszyscy mi mówią,że jestem chuda ale ja wiem, że tak nie jest . Mam koleżankę która jest w moim wieku i tego samego wzrostu i waży 50-55kg . Najbardziej zależy mi na łydkach i udach.
Chciałabym się dowiedzieć czy mam dużą nadwagę i jaką dietę(rano,wieczór, popołudnie) stosować oraz jaki sport uprawiać. Prosiłabym o zwykłe ćwiczenia , ponieważ mieszkam w Grecji. Do szkoły mam od 12 do 18 . W szkole nie mamy stołówki tylko taki sklepik i tam pani sprzedaje tosty itp. Na sprzęty typu rowerek rodzice nie są w stanie kupić .

Odnośnik do komentarza

W każdym rejonie świata możesz wykonywać te same ćwiczenia. Nie ma ćwiczeń, które w Polsce będą uchodzić za zwykle a w Grecji nie.
Co do Twojej wagi to przy takim wzroście nie masz nadwagi. Fakt mieścisz się w górnej granicy ale nadwagi nie masz. W Twoim wieku nie potrzebna Ci jest dieta a jedynie zwiększona dawka ruchu. Z jadłospisu możesz jedynie usunąć albo przynajmniej ograniczyć słodycze i fast foody, bo są bardo kaloryczne.
Wybierz sport, który Cię interesuje, bo wtedy łatwiej będzie ci w nim wytrwać. możesz biegać, jeździć na rolkach, grać w siatkówkę czy plywać. Do tego nie potrzeba dużo pieniędzy, możesz również zapytać się w szkole o dodatkowe zajęcia sportowe. Jeśli takowych nie ma ćwicz w domu. Poświęć godzine dziennie np przed pójściem do szkoły na ćwiczenia. Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać sama w domu:
1. Ćwiczenia dla nastolatków

2. Ćwiczenia na smukłe nogi
3.Ćwiczenia na uda - step możesz zamienić na schodek, krawężnik czy jakąkolwiek inną stabilną podporę
Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Chciałabym schudnac w udach..Nadchodzi wiosna ciepło i chciałbym chodzic w spodenkach,krotkich spodniczkach itp. A wygladam w nich okropnie.Mam 13 lat 164 wzrostu i około 63 kg. Bardzo chciałabym prosic o rade,jakie ćwiczenia mam stosowac i jaka diete.

Odnośnik do komentarza

Na uda dobrym pomysłem są przysiady, ale nie takie pełne tylko tak jakby robione do połowy. Na wewnętrzną stronę ud polecam ćwiczenie które było już wcześniej gdzie omawiane. Polega ono na tym że siadasz po turecku ale tak by stopy były złączone ze soba i naciskasz lekko łokciami na kolana. Tak jakbyś chciała aby dotknęły ziemi. Wytrzymaj tak trochę i rozluźnij mięśnie

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...