Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony poziom bilirubiny


Gość tomasz tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz tomaszek

Proszę o poradę dotyczącą mojej 17 letniej córki

Jestem samotnym ojcem, córka jest nastolatką za wiele mi nie mówi, ale ostatnio robiła badania i wyszedł jej podwyższony poziom bilirubiny (badania były robione nie wiem z jakiego powodu po prostu je zrobiła chyba "kontrolnie"). Z tego co córka mówi, czuje sie dobrze nic jej nie boli, nie zauwazyła nic niepokojącego, ja dokładniej też nie mam smiałosci pytać. Ale wyczytałem, że to może oznaczać zółtaczke. Poszła wiec do rodzinnego z tym wynikiem on jej dał jeszcze jedno skierowanie na morfologie cos tam jej pozaznaczał na tej kartecze, stwierdził, ze to nie musi byc powód do zmartien bo to w okresie dojrzewania moze sie zdarzyć.

Ja szukałem informacji na ten temat i znalazlem ze to moze byc zespół gilberta ale ze nie wymaga to leczenia tylko unikania czynników które mogły by spowodowac żółtaczkę.

Chciałbym zapytać co Państwo o tym sądzicie, czy córka powinna się jakos leczyć czy to coś groźnego czy czekać na pozostałe wyniki i jak wyjdą dobre to żyć normalnie i tylko kontrolować tę bilirubinę?

Pozdrawiam
Tomasz

Odnośnik do komentarza
Gość tomasz tomaszek

niby tak, ale moze nie mowic bo sie wstydzi?
chociaz przeciez objawy zoltaczki czy sama zoltaczke bym zauwazyl i jakby lekarz z wyniku ja odczytal to by dostala skierowanie na zakazny a tak puscil ją do domu wiec moze faktycznie to cos z wiekiem dojrzewania
albo moze od diety? ona sie odchudza ciagle moze zle sie odzywia i wyniki ma złe?

Odnośnik do komentarza
Gość tomasz tomaszek

znalazlem artykuł na abc zdrowiu wyswietlil sie po prawej stronie o tym zespole i pisze ze wlasnie jest wykrywany czesto w okresie dojrzewania ze wczesniej nie daje objawow i ktos nie wie ze go ma ale ze leczenie to nie zadna farmakologia po prostu zdrowy tryb zycia. mam nadzieje ze to nie bedzie nic powaznego zobaczymy jeszcze co wykaza te dodatkowe badania na ktore dostala skierowanie oby wyniki byly dobre i zeby to byla jakas blahostka, mysle ze jakby cos bylo nie tak to lekarz na pewno by mowil wprost co to jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...