Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badania narządów rodnych a zajście w ciążę


Gość wilq

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o interpretację moich wyników staram się o dziecko a lekarz się mnie pozbył i mi nie wiele powiedział:

opis

dzień cyklu 12

Trzon macicy: kształt:przodozgięcie,
budowa: prawidłowa,
echogeniczność:niejednorodna
obrysy trzonu: równe
wielkość trzonudługość 50mm ap31mm szerokość 49mm ,objętość 39.74cm, prawidłowa

szyjka macicy:prawidłowa
endometrium grubość 8mm, echostruktura prawidłowa, granice zewnętrzne równe, nie stwierdza sie płynu w jamie macicy.

przydatki prawe: jajnik prawy: wielkosć 33mm x 28mm x26mm, objętość 12.59cm jajnik z hiperechogenicznym zrębem i licznymi obwodowo ułożonymi pęcherzykami : przymacicza: układ naczyniowy poszerzony

przydatki lewe: jajnik lewy z pęcherzykiem: średnica 15mm, o prawidłowej echostrukturze. przymacicza: układ naczyniowy poszerzony

zatoka Douglasa: bez obecności płynu

Odnośnik do komentarza

Wiesz, w tym wyniku często pojawia się wyraz "prawidłowy" albo, że bez czegoś, więc wygląda to całkiem dobrze. Oczywiście lekarzem nie jestem i się nie znam, ale takie zapisy już coś sugerują, a tu rokuja dobrze :)

Dlaczego lekarz Cię zbył? lekarz ma obowiązek przedstawic i omówić wyniki badań. Powinnaś się do niego wrócić i w ramach poprzedniej wizyty, jesli chodzisz prywatnie, domagac się wyjaśnienia wyniku.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

niestety ten lekarz jest taki,ze trzeba go ciągnąć za język.. rok temu robiłam cytologię i okazało się ,że wyszły podejrzenia hpv i nawet mnie nikt nie poinformował. Po roku czasu jak byłam u mojego lekarza zdziwił się,że nie powtórzyłam cytologi po pół roku( tyle,że skąd mogłam wiedzieć), wiec powtórzyłam ją i nie dosyć,że czekałam prawie 2mies.na wynik to jeszcze okazało się,ze źle mi ją pobrał bo nie wiadomo czy była dokładna skoro nie było komórek z szyjki macicy i znowu musiałam powtórzyć... kilka dni temu poszłam po wynik a położna mi mówi,że zapomniała dać kurierowi tych wymazów i znowu muszę czekać miesiąc... ręce opadają! Chciałabym mieć dziecko a ciagle się boję,że coś może jest nie tak i że coś mi może to utrudniać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...