Skocz do zawartości
Forum

Brak wymiotów w ciąży


Gość Ada 25

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod koniec pierwszego trymestru ciąży.Cieszyłam się,że oprócz mdłości i niewielkiej zgagi nie mam przykrych dolegliwości np. wymiotów.Przez przypadek w mediach usłyszałam , że jak kobieta nie wymiotuj na początku ciąży to później może mieć problemy w dalszej ciąży.Nie daje mi to spokoju i się martwię.Czy słyszałyście coś o tym?

Odnośnik do komentarza

Witam Ada,

Wymioty są jednym z najczęstszych objawów, obok porannych nudności, występujących we wczesnej ciąży. Dotyczą jednak one około 40-60% kobiet. Związane są z zaburzeniami hormonalnymi oraz czynnikami psychicznymi.
To co usłyszałaś w mediach to jedna wielka bzdura. Nie martw się tym, bo dopiero przeżywanie silnych stresów może zaszkodzić ciąży.
Bądź w kontakcie ze swoim ginekologiem, jeżeli będzie działo się coś niepokojącego na pewno Cię o tym poinformuje.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

ja o tym nie słyszałam wg mnie to bujda a co maja powiedziec dziewczyny ktore do 3 miesiaca nie wiedza ze sa w ciazy bo nie maja objawów? ja bymw to nie wierzyla nie kazda kobieta musi przeciez wymiotowac zalezy od organizmu nie mozna uogólniać nie wierz w to!!

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

nie martw się, ja też nie wymiotowałam i mam zdrowe dzieciątko :D a co do tego, że brak wymiotów jest szkodliwy dla dziecka, to może chodziło o to, iż kiedyś kobiety brały lekarstwa na powstrzymanie ich i przez to lekarstwo ich dzieci rodziły się chore. Tobie nic nie grozi i twojemu dziecku też :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...