Skocz do zawartości
Forum

Depresja i wahania nastroju a pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczelam zazywac moje pierwsze opakowanie tabletek juz 3 tydzien sie zaczał i niestety czuje sie źle psychicznie, wahania nastroju, brak chęci do czegokolwiek, jest mi wszytsko obojętne, jestem senna, nie moge sie skoncentrowac na czyms, kłóce sie, denerwuje o byle co... Dostałam na dodatek krwawienia sródcykliczne..
Biore YAZ... Nie wiem co dalej robic;/ czy to minie??? Pomożciee prosze;/

Odnośnik do komentarza

to normalne przy tabletkach na poczatku brania mozesz sie zle czuc jesli przez 3 miesiace bedziesz sie zle czula i nie bedzie poprawy samopoczucia, to musisz zmienic tabletki na inne

a co do plamienia to nie bylo to krwawienie srodcykliczne to bylo plamienie bo organizm sie przystosowuje do hormonow, juz nie bedziesz miala okresu ani nic to wszystko bedzie krwawienie z odstawienia albo plamienie z hormonow lub ich braku :)

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

ja brałam Harmonet to masakrycznie sie czułam 3 miesiace tak fatalnego samopoczucia ze odstawilam teraz biore yasminelle i w ogole nie czuje nic ze biore takze moze te pigulki nie sa dla Ciebie jak przez 3 dni bedziesz sie zle czula to je zmien widac lekarz zle dobral pewnie niedokladnie Cie zbadal z tego co wiem to niektorzy w ogole nie badaja przed przepisaniem tabletek anty tylk odają jak cukierki masakra ;/

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

-wahania nastroju.
-stany depresyjne.
-nadmierne rozdrażnienie i brak koncentracji.
-Plamienia śródcykliczne.
Są to możliwe i dosyć częste, działania niepożądane tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli będą się one nasilały, lub utrzymywały przy kolejnym opakowaniu powinnaś poinformować o nich swojego ginekologa.
Być może będzie konieczna zmiana dawki hormonów lub/i sposobu antykoncepcji.
Krwawienia śródcykliczne-powinny zostać wyjaśnione badaniem ginekologicznym, ponieważ mogą być one przyczyną różnych chorób. Mogą też mieć one związek z braniem tabletek ale nie muszą.
Jeżeli objawy depresji nasilą się, powinnaś zgłosić się także do lekarza, najpierw pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...