Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu w przerwie pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Gość Paula4900

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paula4900

Biore już 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Po drugim opakowaniu miałam okres nie w przerwie 7 dniowej, lecz kilka dni przed odstawieniem. To samo było podczas 3 opakowania. Teraz jestem podczas przerwy a mija już 5 dzień a nadal nie mam okresu, zamiasy niego mam gęstą białą wydzieline o neutralnym zapachu. W trakcie przyjmowania tabletek współżyłam z chłopakiem i skończył we mnie. Dodam że miałam częste biegunki ale dość łagodne i nie bezpośrednio po zażyciu tabletki(tzn najcześciej w ciągu dnia po posiłku a tabletki biore ok 20 godz). Czy jest to normalne na początku przyjmowania antykoncepcji hormonalnej czy mam sie obawiać że jestem w ciązy??

Odnośnik do komentarza

ja na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa bo wydaje mi się że en śluz może byc objawem jakiejś infekcji. Co do biegunek to jeśli następowały po upływie mniej niż 4 godzin od wzięcia to tabletka mogła się nie wchłonąć i ich skuteczność została obniżona. Najlepiej by bylo zrobić test ciążowy

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

jak test negatywny to możesz zacząć brać. Krwawienie przy tabletkach jest spowodowane spadkiem hormonów przy odstawieniu. Czasami się zdarza że nie ma krwawienia bo organizm nie zdąży zanotować spadku hormonów. Zaczynasz normalnie po 7 dniach bez względu na to czy krwawienie jest czy go nie ma. Tylko że moga wystąpić jakieś plamienia ww późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że podczas przerwy z odstawienia krwawienie powinno wystąpić dowolnego dnia podczas siedmiodniowej przerwy, w tym może być to także 6 lub 7 dzień. Ponadto istnieje także taka możliwość, że krwawienie nie pojawia się pomimo braku ciąży. Jeśli prawidłowo stosowała Pani tabletki, nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...