Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie po zażyciu tabletki 72 PO


Gość et...os

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę opisać sytuacje w jakiej się znalazłam. Mianowicie: 26 grudnia współżyłam z mężem. Był to dokładnie 12 dzień cyklu.Cyklem mam 29-32 dniowe. Ostatni cykl trwał 29 dni. Ostatni okres dostałam 14 grudnia 2011 r. Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa. Ok 1,5- 2 godziny po tym incydencie udało mi się zażyć tabletkęPo Escapella. W dzień stosunku nie zaobserwowała śliskiego, przezroczystego śluzu. 31 grudnia zaczęłam krwawić początkowo obficie.Aktualnie krwawienie jest skąpe. Dzisiaj już nie wytrzymałam tego stresu i zrobiłam test ciążowy płytkowy- wynik negatywny choć zdaje sobie sprawę, że za wcześnie na test i wynik może być niewiarygodny. Moje pytanie jest takie jakie jest prawdopodobieństwo, że nie zajdę w ciążę?Czy można wykluczyć ciążę??Czy mogę już na tym etapie zrobić badanie krwi??

Odnośnik do komentarza

Witam,

Bardzo często po tych tabletkach mogą wystąpić skutki uboczne w postaci: krwawienia nie związane z miesiączką, nudności, bólów głowy, nudności, bólów podbrzusza, uczucia zmęczenia.
Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, po użyciu tej tabletki, zależy od tego ile czasu upłynęło od stosunku: gdy weźmie sie je w ciągu 12h-24h skuteczność wynosi 95%, gdy w ciągu 24h-48h skuteczność wynosi 85%,gdy w ciągu 48h-72h skuteczność wynosi 58%.
Witam test ciążowy najlepiej jak wykonasz w dniu spodziewanej miesiączki, jeżeli się ona nie pojawi. Najlepiej w porannym moczu, zaraz jak się przebudzisz. Jeżeli masz natomiast nieregularne cykle, wówczas eksperci zalecają wykonanie tego testu 14 dni od ryzykownego stosunku, wtedy będzie on najbardziej wiarygodny.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Po zastosowaniu tabletki "po stosunku" może dojść do dodatkowych krwawień oraz zaburzeń miesiączkowania. Test ciążowy powinien być wiarygodny po około dwóch tygodniach od ryzykownego stosunku. Nawet po zastosowaniu tego typu antykoncepcji nie można w stu procentach wykluczyć ciąży. Jeśli plamienie będzie się utrzymywać powinnaś udać się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...