Skocz do zawartości
Forum

Odparzenie lub grzybica w pachwinach


Gość eleonoraaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eleonoraaa

Mam 26 lat i mam sporą nadwagę, a przy tym jak wiadomo mam grube uda. Często, zwłaszcza w lecie jak nosze spódnice, uda ocierają o siebie i od wewnetrznej czesci ud mam czerone krostki i plamki (odparzenia), stosuje zasypki, ale nie do konca jestem zadowolona bo pomaga na krótki czas. To jest pierwszy problem, ale głównym problemem jest to, że w okolicach pachwin mam zaczerwienienia i łuszczy mi się skóra. Nie mam krostek ani nie swędzi, ale skóra się łuszczy i powłoka pod nia jest czerwona i lekko śliska. chciałabym się dowiedzieć czy to odparzenia spowodowane grubymi nogami i małą przestrzenią w pachwinach czy może to grzybica? Dodam, że o higienę jak najbardziej dbam.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem to odparzenie, teraz jak zimno to i rajstopy sie nosi i majteczki jakies cieplejsze, moze masz bielizne co Cie odparzyla ja kiedys mialam majtki co gumka mi obtarła pachwiny jakos zle uszyte były. mysle ze to odparzenie płucz sobie letnia woda ja bym nie smarowala niczym chyba ze czyms wysuszajacym i lagodzacym podraznienia

Odnośnik do komentarza

jesli masz grube uda i nie dochodzi powietrze a teraz wiadomo ze nosi sie spodnie i rajstopy, ze czasem czlowiek sie poci, to moze byc to grzybica. Odparzenie tez, ale wydaje mi sie ze takie łuszczenie sie to bardziej grzybiczne. Mozesz spróbowac ten sudokrem ale jak Cie bedzie piekło czy podrazniało to lepiej kup masc przeciwgrzybiczna ewentualnie skonsultuj sie z dermatologiem

Odnośnik do komentarza

Na wszelkie odparzenia i otarcia naskórka najlepszy jest sudocrem, który świetnie osusza skórę i łagodzi wszelkie podrażnienia. Sudocrem jest kosmetykiem, który możemy stosować nie tylko na odparzenia pieluszkowe. Jest on niezwykle przydatny w profilaktyce wszelkiego rodzaju otarć, odparzeń, odleżyn (w początkowych stadiach).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...