Skocz do zawartości
Forum

Zażycie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w połowie cyklu


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pomyłkę zaczęłam brać tabletki w połowie cyklu,nie brałam juz ich od roku i poprostu pomyliło mi sie!niewiem czy kontynuować ponieważ wzięłam tylko2 czy przestać i poczekać na okres?jeżeli kontynuować jak bedzie wyglądał mój okres dostanę go zgodnie z terminem?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy zacząć od pierwszego dnia miesiączki, wtedy antykoncepcja jest pełna. Jeżeli tabletki zacznie brać się w 2-5 dniu cyklu wówczas przez pierwszy tydzień należy zabezpieczać się dodatkowo np. prezerwatywą. Rozpoczynanie tabletek w środku cyklu jest zalecane kobietom, które mają nieregularne i długie cykle.
Może Pani kontynuować dalej przyjmowanie tabletek. Ochrona szczególnie przez pierwsze 7 dni może nie być pełna, dlatego należy dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą(najlepiej przez cały cykl-wtedy będzie Pani bezpieczniejsza).
Po 3 tygodniach proszę zrobić 7 dni przerwy na krwawienie i 8 dnia rozpocząć nowy blister. W kolejnym cyklu ochrona antykoncepcyjna będzie już pełna-nie będzie potrzebne dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...