Skocz do zawartości
Forum

Jak postępować w przypadku osoby z problemami?


Gość pytani

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko w mojej rodzinie jest osoba chora pare razy była interwecja policji w zwiazku z jej niepokojacym zachowaniem zagrazajacym zyciu domownikow o całej sprawie została powiadomiona opieka społeczna lecz poinformowała ona iz w tej sprawie nie moze nic zrobic prócz wzywania tej osoby do stawienia sie na spotkania z lekarzem poniewaz dopuki ta osoba samodzielnienie niepodda sie leczeniu ponoc nic nie moga zrobic prosze aby ktos udzielił mi rady jak mozna rozwiazac ten problem

Odnośnik do komentarza

Tak,jest możliwość wysłania na przymusowe leczenie.jest taka ustawa o ochronie zdrowia psychicznego.Jeśli ktoś z rodziny stanowi zagrożenie dla siebie i dla pozostałych członków,okalecza się i próbuje popełnić samobójstwo,to rodzina ma prawo,a nawet obowiązek wysłać takiego osobnika na przymusowe leczenie.Trzeba zadzwonić po pogotowie,potem osoba ta jest badana przez psychiatrę i decyzją sądu odesłana do szpitala psychiatrycznego np.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego osoba może być skierowana na leczenie psychiatryczne bez własnej zgody w przypadku kiedy zagraża swojemu życiu i zdrowiu lub życiu i zdrowiu innych osób. Decyzję o skierowaniu na takie leczenie podejmuje lekarz psychiatra.
Sąd decyduje o kierowaniu na takie leczenie bez zgody chorego, wtedy gdy nieprzyjęcie jej do szpitala spowoduje pogorszenie stanu jej zdrowia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...