Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga u nastolata a ćwiczenia na siłowni


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 16 lat,waze 110 kilogramow i mam 182 cm wzrostu,od poczatku roku 2012 zaczynam chodzic na silownie,chcialbym wiedziec jakie cwiczenia pomoga mi w pozbyciu sie wagi, oraz jaka diete powinienem przyjac,bardzo mi zalezy na zdobyciu dobrej sylwetki oraz odpowiedniej wagi.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jakie ćwiczenia robisz. Bo jeśli są to ćwiczenia siłowe to rzeczywiście spalanie tkanki tłuszczowej będzie zachodziło powoli. Ale jeśli zaczniemy robić ćwiczenia kardio albo aerobowe to tkanka tłuszczowa będzie bardzo szybko nam ubywać.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

dokładnie jesli chcesz szybko zrzucić nadwagę to jak najwięcej wykonuj ćwiczeń aerobowy tj rowerek bieżnia, orbitrek, biegi, skakania na skakance, steper itp. One dużo szybciej spalą tkankę tłuszczową niż taki brzuszki czxy ćwiczenia siłowe

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Masz otyłość I stopnia, która jest niebezpieczna dla Twojego zdrowia. Musisz koniecznie zacząć coś robić ze swoją wagą. Bardzo dobrze, że podejmiesz ćwiczenia na siłowni, na pewno to będzie z korzyścią dla ciebie.
Koniecznie musisz przejść na dietę. Proponuję abyś najpierw obliczył sobie całkowitą przemianę materię. Niżej przedstawiam wzór i sposób wyliczenia całkowitej przemiany materii.
Mężczyźni: PPM (kcal) = 66,5 + 13,75 W + 5,0 H -6,78 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Następnie obliczamy CPM czyli całkowitą przemianę materii. Czyli to co spalamy przy normalnym funkcjonowaniu.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:
→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Jeśli już ją policzysz to zmniejsz ją o 300 – 400 kcal. Tyle ile ci wyjdzie to będzie Twój dzienny limit spożywanych kalorii. Jedz 4-5 posiłków, powinny być małe, ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem. Posiłki staraj się jeść regularnie w równych odstępach nie większych niż 3 godziny.
W swojej diecie zwracaj uwagę na ograniczenie tłuszczów i cukrów prostych. Zatem unikaj tłustych mięs takich jak wołowina, wieprzowina zastąp je chudym mięsem np kurczakiem lub indykiem. Dobrym wyjściem jest spożywanie ryb, ponieważ są bardzo zdrowe i mają małokaloryczne mięso. Zwracaj uwagę również na tłuszcz dodawany do dan czy przekąsek, unikaj smalcu, słoniny, masła. Zamiast nich wybieraj tłuszcze pochodzenia roślinnego czyli oliwę z oliwę, oleje roślinne czy wysokogatunkową margarynę kubeczkową. Postaraj się wyeliminować potrawy mączne, które są mocno kaloryczne a także słodycze, ciasta i ciasteczka oraz kolorowe napoje gazowane. Zawierają one dużo cukrów, które nie są pożądane w nadwyżce w Twojej diecie. To samo tyczy się pieczywa, zamiast białego chleba jedz razowy albo pełnoziarnisty, jest zdrowszy, ma więcej błonnika, co sprawia, że po takiej kanapce będziesz czuć się dłużej syty.
W swojej diecie uwzględnij sporą ilość warzyw, powinny one stanowić dodatek do 3 posiłków. Zawierają one mnóstwo witamin, błonnika, są bardzo zdrowo, a błonnik nie dość że dłużej po nim jesteś syty to jeszcze reguluje pracę jelit.
Do diety konieczne będa ćwiczenia, które przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli lubisz ćwiczyć na siłowni to dobrze, pamiętaj tylko o ćwiczeniach aerobowych, które w dużo szybszy sposób spalają tkankę tłuszczową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...