Skocz do zawartości
Forum

Krostki i czerwone plamki na piersiach


Gość Pesstka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nie wiem czy to prawda czy nie.
Chodzi o to, że będąc u lekarza przeglądałam ulotki na ławeczce i tam była ulotka jak badać piersi. Że się ogląda dotyka, wiadomo. I było też napisane, żeby zwracać uwagi na krostki, plamki czy wypryski, że każda zmianka powinna byc obserwowana i w razie czego isc z nia do ginekologa. Troche mnie to zdziwilo bo mnie sie czesto robią krostki albo czerwone plamki na piersiach, ale bardziej myslalam, ze jest to kwestia dermatologiczna, nie ginekologiczna. Czy wiec powinnam sie martwic krostkami na biuscie? Zdarzają sie raz na jakis czas pojawiaja sie 2-3 ale są dosyc bolesne ciezko je wydusic jak juz to bardzo dlugo sie goja i zostają czerwone plamki w tych miejscach. Najczesciej zbiera sie w nich przeźroczysty płyn i krew, czasem miejsce wokół krostki jest twarde. Zastanawialam sie nawet nad wizyta u dermatologa w tej sprawie, ale teraz jak wyczytalam ze kazda krostka moze byc grozna i moze byc to sprawa ginekologiczna to sie zastanawiam co to sa te krostki skad są i czy faktycznie ginekolog powinien zwrocic na nie uwage?

Odnośnik do komentarza

Witam Pesstka,
Zastanawialam
> sie nawet nad wizyta u dermatologa w tej sprawie, ale teraz
> jak wyczytalam ze kazda krostka moze byc grozna i moze byc
> to sprawa ginekologiczna to sie zastanawiam co to sa te
> krostki skad są i czy faktycznie ginekolog powinien zwrocic
> na nie uwage?

Moja rada jest prosta:)
Z tymi krostkami odwiedź dermatologa, niech je porządnie obejrzy.
Nie zmieniłaś ostatnio stanika albo jakiegoś kosmetyku??

Natomiast jeżeli masz wątpliwości, czy są jakieś guzki podejrzane w Twoich piersiach a sama nie masz pewności czy dobrze badasz swoje piersi to pójdź do ginekologa. On je porządnie przebada i nauczy też tego Ciebie:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Pestka, ja mysle ze to po prostu krostki, może faktycznie masz zły proszek płyn, moze za duzo dezodorantu perfum czy czegokolwiek, nie sądzę żeby krostka miala jakis zwiazek z guzkami ale jak bedziesz kiedys u ginekologa to moze Ci zbadac piersi

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...