Skocz do zawartości
Forum

Przytycie po zaprzestaniu jedzenia mięsa


Gość cz...aw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat, 170 i ważę 70 kg. Mam wielki problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów. Kiedyś tak nie było, byłam raczej szczupła, a bynajmniej wszyscy tak o mnie mówili. Odkąd przestałam 2 lata temu jeść mięso, wszystko się zepsuło. Zaczęłam bardzo szybko tyć. Dodam, że zaniedbałam i to bardzo swój ogranizm, nie dostraczałam mu nic w zamian za mięso. Jadłam za za to soję i to bardzo często. Czy to jest powód mojego nagłego tycia? Teraz kiedy widzę, jakie skutki przyniosło odstawienie przeze mnie mięsa, zaczęłam jeść je ponownie. Mam tutaj na myśli cienkie mięso z kurczaka i polędwice, nic poza tym. Przestałam jeść soję. Przyznam, że mam słabość do słodyczy, ale staram się teraz bardzo je ograniczać, jem je naprawdę bardzo rzadko. Fast-food'ow praktycznie w ogóle. Rano jem śniadanie, najczęściej 2 kromi białego lub słonecznikowego pieczywa z żółtym serem lub pomidorem. Na obiad jem to co akurat jest, ale jeśli są to ziemniaki z czymś, to nakładam ich bardzo mało. Kolację jem około 18, zazwyczaj jakieś warzywo lub sałtka z ciemnym pieczywem. Dodam, że między posiłkami zdarza mi się zjeśc serek owocowy lub jogurt. Codziennie robię po 100 brzuszków. Chcę ćwiczyć, ale problem polega w tym, że jest zima. Bieganie, rower, rolki odpadają. Na basen nie pójdę, ponieważ wsydzę się pokazać w kostiumie kąpielowym. Moim probleem są grube uda, boczki i brzuch.
Czy to, że przestałam jeśc mięso przyczyniło się do nagłego wzrosu wagi, przypominam, że przed tem nie miałam z nią problemów i byłam naprawdę szczupła, jedząc dosłownie wszystko.
Jak mogę ćwiczyć?
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

no właśnie bo wegetarianizm to naprawde trudny styl życia, styl jedzenia to nie jest zastapienie kotleta marchewka i jablkiem zbey byc wegerianinem trzeba o tym sporo wiedzieć teraz jest taka akcja zostan wega mozna sie zarejestrowac na i przysylaja jadlospisy to wcale nie sa takie proste do zrobienia wiem bo sama sie zarejestrowalam :) tzn sa proste ale wymagaja produktow ktore np u mnie w okolicy ciezko dostac chyba ze ktos mieszka blizej lepszych sklepow

Odnośnik do komentarza
Gość kasieńka1921

a ja tam jestem wegetarianką od dwóch lat. jakieś 3 razy w tygodniu mam dni w których jem wszystko na co mam ochotę (jogurty, kaszki na słodko, chleb razowy, czasami jakieś drożdżówki, zdarzają się i słodycze) po takiej uczcie robie 4 dni oczyszczaniia, kiedy to piję tylko białą lub zieloną herbatę i kawę zbożową ze słodzikiem, soki owocowe i warzywne wszystko mam w normie, jestem bardzo szczupła. więc niech nikt nie mówi, że trudno być wege ;)

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego czym zastąpiłaś mięso. Jeśli tylko soją to raczej nie miało to wpływu na Twoje przytycie. Musisz zrobić rachunek sumienia i zastanowić się czy rzeczywiście to była tylko soja. Bo jeśli np zamiast mięsa zaczęłaś jeść makarony, biały ryż, ziemniaki z tłuszczem czy tłustym sosem to nie dziwmy się, że przytyłaś. Dieta wegetariańska wymaga poświęcenia czasu i uwagi na to co jemy i w jakim proporcjach.
Jeśli chcesz schudnąć to warto by było zrezygnować ze słodyczy lub ograniczyć ich ilość do minimum. Warto też zrezygnować z sera żółtego, ponieważ jest dość kaloryczny, lepiej zastąpić go chudym twarożkiem, lub serkiem o obniżonej zawartości tłuszczy.
Dodatkowo bardzo ważne są ćwiczenia, oprócz brzuszków możesz wprowadzić ćwiczenia aerobowe, które są bardziej efektywne jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Basen jest świetnym rozwiązaniem, nie powinnaś się wstydzić swojej wagi, ponieważ nie masz nadwagi. Pływanie świetnie modeluje i aktywuje wszystkie partię mięśni a do tego odciąża stawy. Naprawdę polecam, jednak się przełamać i zapisać się na basen, gdyż daje on w miarę szybko efekty.

Odnośnik do komentarza

zgadzam sie z panią Ekspert, jesli zastapilas mieso kalorycznymi produktami to nic dziwnego ze przytylas jak sie przechodzi na wegetarianizm dobrze jest zaopatrzyc sie w poradnich co czym zastapic!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...