Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze wzwodem po lekach na nadciśnienie


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

witam...
problem mój ...trwa od około 2 lat....(mieszkam w UK) skarżyłem się lekarzowi na bóle głowy w tylnej części ....pomierzył mi ciśnienie krwi i przepisał LISINOPRIL o,5mg ...to nie pomagało zwiększył dawkę do 20mg i czułem się w miarę normalnie ,miewałem bule głowy czasami ...od jakiś 2 tygodni cierpię na bóle głowy codziennie w tylnej części głowy ale nieraz tak intensywne że nie mogę ruszać głową ...poszedłem oczywiście do lekarza ...a on dodatkowo przepisał mi AMLODIPINE 5mg ....biorę te tabletki od około 2tyg(plus lisinopril) od dwóch dni głowa jakby przestała dokuczać ,ale spadła do zera sprawność seksualna tz. nie mam wzwodu (mam 36 lat) ....czy mogą to powodować te nowe leki???...ponadto znalazłem w internecie informacje na temat buli głowy ...wszystko przemawia za tym że cierpię na napięciowe bule głowy ...czy ten lek pomoże mi??? i jak odzyskać sprawność sexualną??? z góry dziękuję z pomoc
Kamil 36 lat

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale niektóre leki faktycznie mogą powodowac, że obniża się popęd seksualny, albo pojawiają się problemy ze wzwodem, opadanie penisa itp. Możliwe, że tak samo jest u Ciebie. Dobrze by było gdybyś powiedział o tym lekarzowi. Warto też zrobić badania hormonalne, jesli musisz brac leki związane z bólem głowy, moze lekarz przepisze Ci coś osłonowo, hormonalnie, aby Twoja seksualność była na odpowiednim poziomie. Musisz porozmawiać o tym z lekarzem, faktycznie to może być od leków.

Co do bólu głowy, mozliwe, że cierpisz na napięciowe bóle głowy, coś w stylu migreny itp. Niestety to dość kłopotliwe, bo napady bólów nawracają i czesto trudno się z nimi uporac. Powinieneś skonsultować się z neurologiem, może dzieki neurologicznym badaniom bedzie mozna przepisac najodpowiedniejszy lek, dzieki ktoremu nie bedziesz odczuwal problemow ze wzwodem. Takze musisz pojsc do lekarza poprosic o skierowanie na badania neurologiczne w sprawie tych boli i powiedziec o problemach ze wzwodem, aby zmienil tabletki lub dawkowanie ewentualnie dal cos na poprawe sprawnosci seksualnej. Nie musisz sie tym martwic, na pewno wszystko wroci do normy wazne abys zrobil badania i mial dobrze dopasowane leki i konkretnie wiedzial jakie jest zrodlo boli. Pamietaj o tomografii i rezonansie glowy i badaniach hormonalnych.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Teoretycznie leki, które Pan przyjmuje w ramach działań niepożądanych nie powodują spadku libido. W praktyce mogło się jednak tak zdarzyć. Po drugie opisane bóle głowy niekoniecznie muszą być wynikiem nadciśnienia. Tak naprawdę, zanim lekarz przepisał Panu wyżej wymienione leki powinien był wykonać podstawową diagnostykę. Powinien mieć Pan również przez kilka dni mierzone ciśnienie. Ponadto zalecone leki w ramach działań niepożądanych mogą powodować bóle głowy. Zdecydowanie proszę się zatem skonsultować ze specjalistą neurologiem, który przeprowadzi diagnostykę opisanego bólu i wdroży właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...