Skocz do zawartości
Forum

Piekący i promieniujący ból w klatce piersiowej oraz drętwienie palców


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

mam bardzo często bóle, które mnie wprowadzaja w stan leku, zaczyna sie kłucie pod lewa piersia, ból promieniuje pod lewa pache, do lewego barku , w góre wzdłuz szyi, ból staje sie piekacy nad lewa łopatką i wzdłuz lewej reki , mam dziwne uczucie dretwienia palców lewej dłoni, przy tym / nie zawsze/ mam zimn a i białą dłoń lewą. Przez wiele lat mam bardzo często robione ekg, mialam próby wysiłkowe, jestem dosyc często diagnozowana przez lekarza POZ, KTÓRY NIE WIDZI ZAGROZENIA WIEDZĄC O TYCH MOICH OBJAWACH?? Te opisane przeze mnie bóle, utrzymuja sie sie czasem przez dwa , trzy dni z niewielkimi przerwami, nie biore przy tym zadnych leków p/bólowych. Mam duze zmiany w kregosłupie szyjnym i lędżwiowym, bóle tego typu nasilaja sie przy długotrwałym siedzenie w pozycji statycznej, nap przed komputerem. Przy tym mam ból lewej strony twarzy, skroni, oka / miałam postawiona diagnoze - parastezja/

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Twoje objawy mogą być związane ze stwierdzonymi zmianami w kręgosłupie ale nie tylko. Promieniujące bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane zaburzeniami przełyku jak również układu sercowo-naczyniowego. Skoro lekarz POZ, pomimo badań, nie znajduje żadnej somatycznej przyczyny dolegliwości bólowych to warto pomyśleć również o podłożu psychogennym

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Kłujące bóle okolicy serca, zwłaszcza umiejscowione w boku zazwyczaj wynikają z podrażenienia nerwów międzyżebrowych (np. przy towarzyszących zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa) lub są związane ze stresem, stanami nadmiernego napięcia nerwowego.

Ból pochodzenia sercowego, związany z chorobą wieńcową najczęściej lokalizuje się w okolicy mostka, ma charakter ucisku, ciężkości lub pieczenia.

Skoro wyniki testów wysiłkowych i innych badań układu krążenia są w normie, nie ma podstaw do podejrzewania związku Pani dolegliwości z chorobą serca.

Może warto skupić się na rehabilitacji kręgosłupa (ćwiczenia, zabiegi), a przede wszystkim próbie wyciszenia się - samo przerażenie związane z dolegliwościami może je nasilać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...