Skocz do zawartości
Forum

Niebieskie żyłki na piersiach i plamienie a ciąża


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatni okres miałam w dniach od 1 listopada do 19 listopada. Od 2 miesięcy staramy się ze swoim narzeczonym o dziecko. Za pierwszym podejściem się nie udało i nie zaszłam. Za drugim razem po tej miesiączce ostatniej spróbowałam i kochaliśmy sie narzeczonym w dni płodne jak dobrze wyliczyłam to jest to tydzień czyli od 26 listopada do 4 grudnia. Kochałam się z narzeczonym 27 listopada,30 listopada,1 grudnia i chyba też i piątek 2 grudnia ale nie pamiętam. 28 listopada zaraz dzień po tym jak sie kochałam z narzeczonym dostałam lekkich bólów na podbrzuszu,często oddawałam mocz i bolały mnie piersi,a teraz niedawno zauważyłam na biuście delikatne niebieskie żyły,które zaczeły mi sie pojawiać. Natomiast dziś póżnym wieczorem nie wiem która to była godzina ale dostałam plamienia chyba,boe nie wygląda mi to na miesiaćzkę ponieważ te plamienie wygląda na brązowe. Owszem robiłam test ciążowy w środę 7 grudnia ale wynik testu wykazał negatywną odpowiedż,. Wyczuwam również po lewej stronie gdzie jest jajnik taki kujący delikatny ból.Nie wiem co mam robić i bardzo się martwię o swój stan zdrowia.Wspomnę również że robiłam na początku badania kontrolne czyli krew,mocz,cukier i próby wątrobowe - wykazało że mam niedoczynność tarczycy i w pierwszych miesiącach od połowy sierpnia po wizycie u endokrynologa zostałam przypisany mi lek Eutyroks25. W trakcie jego brania robiłam znów badania ale już tylko krew i jak sie okazało bardzo mi pomógł bo z 6 spadłomi na 3 z kawałkiem. Dostałam lek ten sam po kolejnej wizycie ale juz 50 tkę i zażywam cały czas ten lek. W badaniu brzusznym USG wykazało natomiast że mam torbiel na prawych przydatkach jajnika czy jakoś tak. U ginekologa będąc po wykazało że go nie ma,bo torbiel mogła się wchłonąc. Proszę o szybką odpowiedź.Paula

Odnośnik do komentarza

Witam,

Myślę, że bóle brzucha i plamienia mogły być związane z torbielą na jajniku. Natomiast bóle w podbrzuszu i częste oddawanie moczu z infekcją dróg moczowych-zrób sobie badanie ogólne moczu.

Aby ciąża przebiegała prawidłowo oraz doszło do pełnej owulacji i zapłodnienia, musisz dobrze leczyć niedoczynność tarczycy. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju dziecka.
Jeżeli test wyszedł negatywnie to 90% nie jesteś w ciąży. Powtórz test jeszcze raz lub oznacz sobie beta-hcg we krwi.

Jeżeli chcesz trafić z mężem w dni płodne kup sobie test owulacyjny, z dużym prawdopodobieństwem pokaże Ci najlepszy czas na współżycie.

Piersi pod wpływem zmian hormonalnych mogły obrzmieć, dlatego stały się bolesne i uwidoczniły się żyłki.

Starajcie się dalej cierpliwie z mężem. Trzymam za Was mocno kciuki i napisz jak przebiegała dalej Twoja historia??:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...