Skocz do zawartości
Forum

Jak rozplanować posiłki przy chodzeniu do szkoły?


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, więc chodzę do szkoły. Staram się jeść regularnie 5 posiłków, ale jak mam je rozmieścić, skoro w domu jestem o 15 lub 16, a czasem później? Słyszałam, że te 5 posiłków dzieli się na 3 większe i 2 mniejsze pomiędzy tamtymi. Jak ja mam to zrobić? Proszę o jakieś porady i przykładowy jadłospis. A w dodatku co, jeśli mam 2 dania w domu na obiad? Mama każe mi jeść obydwa, niekiedy na raz, niekiedy z godzinną przerwą(!). Proszę o jakąś pomoc.

Odnośnik do komentarza

ja jak chodziłam do szkoły to byłam bardzo szczupla i bardzo pilnowałam posiłków. Zazwyczaj było tak, że rano jadłam sniadanie w domu, np. kanapki, jakieś jajko, coś naprawdę pozywnego, żeby mi starczało na cały dzien. To było ok.7-8 w tych godzinach. W szkole nie jadłam nic. Najwyżej butelka wody, albo soku, ewentualnie jakiś owoc. W domu jadłam obiad z dwoch dań. Najpierw miska zupy, potem spacer z psem i drugie danie, także w ciągu godziny jadłam duży obiad z dwóch dań. Potem nie jadłam juz niic az do kolacji zwykle jakiś serek homogenizowany albo jakaś bułka z mlekiem czasem jakiś placek drożdżowy czy co tam było w domu.

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

W szkole warto jest się zapisać na obiady. Wtedy posiłki można powiedzieć dzielą się same: rano jak tylko wstaniesz jesz śniadanie, potem koło godziny 10 jesz II śniadanie w postaci jakiego owocu, jogurtu czy serka, o 13 jesz obiad w szkole, po przyjściu do domu koło godziny 15 jesz np zupę, koło godziny 17 lekka przekąska w postaci np jabłka czy pomarańcza i o 20 kolacja - mała lekka i nie obciążająca żołądka.
Jeśli nie chodzisz na obiady to staraj się spożywać II śniadanie w połowie swoich lekcji to znaczy: o 7 rano jesz śniadanie, koło godziny 10-11 II śniadanie w postaci np banana. Po powrocie do domu obiad, koło 19 kolacja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...