Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na schudnięcie dla nastolatki


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i jestem kobietą , mam 159 wzrostu i waze 71 kg . Chcialabyms schudnac, wiem ze najwazniejszy to jest ruch ale co jeszcze, nie chce isc do lekarza wiec wolalabym dostac odpowiedz tu :) co moge zrobic i jak . Kolezanki i znajomi mi mowia ze dobrze wygladam, ja mysle ze sa jeszcze grubsze osoby odemnie a ze mna nie jest tak zle jednak chcialabym to zrobic dla samej siebie zeby troche atrakcyjniej wygladac i lepiej sie czuc w swoim ciele, prosze o odpowieddz :) Kasia :)

Odnośnik do komentarza

Kasiu, ruch jest najlepszym sposobem na schudnięcie i pozbycie się zbędnych kilogramów. Jeśli zaczniesz więcej ćwiczyć i być bardziej aktywna to waga sama zacznie spadać. Możesz wykonywać każdy rodzaj ćwiczeń, wszystko zależy od tego co lubisz robić i w jaki sposób ćwiczyć. Najlepszymi pogromcami tkanki tłuszczowej są ćwiczenia aerobowe. Są to ćwiczenia wykonywane w dość szybki tempie, powodujące tlenowe spalanie substancji. Jest ono bardziej efektywne niż beztlenowe, które zachodzi podczas np robienia brzuszków. Do ćwiczeń aerobowych należą: bieganie na bieżni, jogging, skakanie na skakance, rowerek, orbitrek, bieg w miejscu, szybki spacer, marszobieg, pajacyki.
Innymi skutecznymi ćwiczeniami są ćwiczenia typu fat burning . Są to proste, intensywne układy ćwiczeń powodujących szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.Układy najczęściej wykonywane są do żywej muzyki przez co nie czujemy jakoby były to zwykłe monotonne ćwiczenia odchudzające. Stosując ćwiczenia odchudzające typu Fat burning możesz zgubić nawet 1 kg tygodniowo, co daje jakieś 8000 kalorii mniej.
Kolejnymi tym razem bardziej spokojnymi ćwiczeniami będą pilates i callanetis.
Pilates jest systemem ćwiczeń łączących w sobie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Celem tych ćwiczeń jest rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni ciała.
Callanetics są to proste ćwiczenia, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Poszczególne ćwiczenia Callanetics obejmują wykonywanie krótkich, ale przy tym dynamicznych powtórzeń. W każdym ćwiczeniu występuje niewielki zakres pracy mięśnia ruchów.
Ćwiczenia można łączyć ze sobą tak by jeszcze efektywniej spalać tkankę tłuszczową. I tak ćwiczenia aerobowe możesz łączyć z pilatesem czy ćwiczeniami callnetics lub w innej kombinajci

Odnośnik do komentarza
Gość MoNiQuE_

A ja powiem Ci, że kwestia atrakcyjności to wcale nie wygląd zewnętrzny, ale Twoja akceptacja własnego ja, samej siebie taką jaka jesteś. Jeśli będziesz się dobrze czuła we własnym ciele, nie dasz sobie wmówić przez otaczający Cię świat, że jesteś "nieodpowiednia", to niezależnie od wagi będziesz piękna i atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza

Polecam Ci tak samo jak Kamila Callanetics, jestem instruktorką fitness od 4 lat i zauważyłam, że w domu najlepiej wychodzi moim klientką wykonywanie właśnie tego rodzaju ćwiczeń, gdyż są proste, spokojne, nie potrzeba do nich specjalistycznego sprzetu, a efekty przy regularności są naprawdę zaskakujące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...