Skocz do zawartości
Forum

Zażywanie amfetaminy i picie alkoholu przy leczeniu stanów lękowych


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 31 lat mój lekarz psychiatra stwierdził ze choruje na lęk depresjny.W tygodniu biorę tabletki propranolol Hydroxyznum 25 i citabax.Najgorzej jest w weekend bo tabletki odstawiam i ulegam namowom kolegów.Wtedy nie potrafię odnowić niczego.Pije alkohol i zarzywam narkotyki w postaci amfetaminy.Gdy już zaczoł się nowy tydzień i trzeba iść do pracy to ja odczówam ból w klatce piersiowej i mam kłopot z zaśnięciem.Moje pytanie jest takie.Czy ja muszę się tak truć i wiem ze źle robię to nadal to robię i jaki ma wpływ te moje postępowanie na moją chorobę.Mojemu lekarzowi tego nie mówiłem i nie powiem bo jestem nie śmiały.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

dorosły facet a nieodpowiedzialny jak dziecko. po co chdzisz do lekarza psychiatry i chcesz sie leczyc skoro pijesz, beirzesz amfetamine i odstawiasz leki? Zastanow sie co Ty robisz ze swoim zyciem, chcesz zyc czy spadac w dół, bo jak to drugie to jestes na dobrej drodze. wstyd Ci przyznac sie przed lekarzem do tego co robisz? A nie wstyd Ci tego robic? Zastanow sie do czego dazyc, jesli chcesz normalnie zyc, powiedz mu prawde jak zyjesz w weekendy moze jestes uzalezniony i potrzebne bedzie leczenie w szpitalu

Odnośnik do komentarza

Zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz się zabić sowim zachowaniem? Mam wrazenie że masz 5 lat i nie wiesz do czego dążysz i jak ogarnąć się w życiu. Po co chodzisz do psychiatry skoro to nad czym pracujesz na tygodniu niszczysz w weekend? A może jesteś uzalezniony od amfetaminy? Połączenie narkotyku i leków może doprowadzić do zatrzymania akcji serca, a już na pewno do uszkodzenia układu nerwowego. Niszczysz swoje życie i najwyraźniej nie przejmujesz się tym. W takim razie zrezygnuj z terapi, bierz amfetamine cały czas, będzie szybciej, po co robić sobie złudzenie że chcesz sie leczyć - to jest Twój wybór? Nie rozumiem Twojego zachowania, moim zdaniem jesteś niedojrzały i niedopowiedzialny. I fajnych masz kolegów przy okazji, super towarzysze, nie dość, że chorujesz, to jeszcze podkopują pod Tobą dołek. Daj sobie z nimi spokój, jacy to koledzy dla Ciebie? Nie patrz na nich tylko na siebie. Daj sobie z nimi spokój, wyłacz telefon nie otwieraj drzwi, zakończ znajomość raz na zawsze, idź do psychiatry i powiedz jaka jest sytuacja, że w weekend odstawiasz leki i bierzesz amfetamine. Może terapia raz w tygodniu Ci wcale nie pomaga, może w takiej sytuacji potrzebujesz intensywnej terapii na oddziale dziennym, albo w ogóle terapii w szpitalu, bo tu trzeba zwalczyć nie tylko te stany lękowe ale także zbudowac w Tobie siłę, abyś zrezygnował z narkotykow, nie wiem czy nie bedzie potrzebna terapia przeciw uzaleznieniu od narkotyku. Masz wybór - albo żyć dalej tak jak zyjesz, a sam doskonale wiesz, że ta droga to droga w dół i niszczysz swoje zycie, albo wziąć się za siebie porzadnie, jak przystało na faceta, powiedziec, zmieniam się i pracuję nad soba, rozpocząc leczenie, przyznać się do swoich grzeszków i odstawić znajomych, którzy wcale nie sa Twoimi kolegami, tylko osobami które Cie wykorzystują aby mieć towarzysza do swoich zabaw. Podejmij mądra decyzję, musisz zrezygnowac z weekendowego życia, dla własnego dobra!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie można łączyć alkoholu i narkotyków z lekami psychotropowymi. To, że odstawiasz tabletki na weekend niczego nie zmienia- leki psychotropowe maja wydłużone działania, dłużej utrzymują się w organizmie.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale amfetamina działa zupełnie odwrotnie do leków, które przyjmujesz. Po pierwsze propranolol - działa na układ krążenia, spowalnia pracę serca oraz obniża ciśnienie (dzięki czemu łagodzi fizjologiczne objawy nerwicy), amfetamina - podwyższa ciśnienie krwi i przyśpiesza akcję serca. Hydroxyzinum - łagodzi niepokój, amfetamina- powoduje napięcie i pobudzenie psychoruchowe. Citabax- łagodzi objawy depresyjne, amfetamina powoduje i wzmacnia depresję.
Postępując w ten sposób, szkodzisz sobie - Twojemu ciału i psychice.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...