Skocz do zawartości
Forum

Zastój moczu w nerce w ciąży


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Jestem w ciąży w 32 tygodniu i mam zastój moczu w prawej nerce od ok 1,5 m-ca. Początkowo pojawił się ból nerki i z tego powodu trafiłam do szpitala. Wtedy właśnie wyryto u mnie niewielki zastój i niewielką ilość bakterii w moczu, która nie wymagała leczenia. Tym samym wypuszczono mnie do domu z zaleceniem abym po m-cu udała się do urologa do kontroli. Podczas usg nerki okazało się, że zastój się powiększył, w moczu z posiewu wykryto niewielką ilość bakterii. Urolog zalecił badanie cystoskopii ale ginekolog mi je odradził. Teraz mój lekarz ginekolog chce mnie położyć znów w szpitalu w celu dalszych badań w tym kierunku oraz podjęcia decyzji o założeniu cewki. Przyznam, że wolałabym uniknąć takich rozwiązań, gdyż czeka mnie też cesarka i nie chce być cięta jeszcze podczas innych zabiegów. Ponadto wg opinii znajomej, która też miała ten sam problem w ciąży i nie miała wkładanej cewki a po porodzie zastój znikł stwierdzam, że i ja nie muszę mieć tego zabiegu. Ponadto lekarz od samego początku stwierdza, ze moje dziecko jest do 3 tygodni większe i poród będzie wcześniej a ja zamiast w 32 t.c. jestem prawdopodobnie w 35 t.c. To mnie też martwi, że niepotrzebne ingerencje w ciało oraz stres z tym związany mogą wywołać wcześniejszy poród. Czy mogę uniknąć zabiegu włożenia cewki do nerki?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W czasie ciąży fizjologicznie obie nerki zwiększają swoje wymiary. Zwiększa się także objętość miedniczek nerkowych. Ponadto poszerzeniu ulegają moczowody. Zmiany te sprzyjają zaleganiu moczu w poszerzonych drogach moczowych. Zastój powoduje natomiast powstanie wodonercza ciążowego. Są to jednak zmiany fizjologicznie występujące w ciąży i po porodzie ustępują. Nie oznacza to jednak, że nie powinny być leczone. Forma leczenia zależy od stanu pacjentki. Proszę zatem zaufać swoim lekarzom. Proszę pamiętać, że zawsze możesz skonsultować się z innymi lekarzami.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia14311

Witaj. Ja jestem w 21tc i mam zastój moczu w nerce od jakiegos czasu, lezałam ostatnio w szpitalu 7 dni gdzie właśnie stwierdzono taki stan rzeczy. Trafiłam tam ze strasznym bólem prawej nerki i wysoką gorączką. Dziś wyszłam ze szpitala jedynie z wyleczonym stanem zapalnym dróg moczowych, lekarze mówia że czeka mnie długie leczenie biorę furagin, wit c, nospę i dodatkowo luteine. Czeka mnie monitorowanie stanu nerki po przez USG i jeśli nie poprawi się założą mi cewnik prowadzony przez plecy do nerki co podobno tez wcale nie musi pomóc i czeka mnie w ostateczności usuniecie nerki. Straszny ból... więc współczuję..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...