Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć jeszcze 5 kg po ciąży?


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry:) mam pytanie jak schudnac 5 kg bo waga stoi mi narazie w miejscu:( przed ciaza wazylam 49kg mam 165 wzrostu po ciazy mialam 70 kg i schudlam 15 kg teraz mam 55 kg a chce miec 50 albo 52kg zalezy mi na tym zeby wygladac tak jak kiedys juz daleko zaszlam i musze dazyc do swojego celu prosze o rade jak zrzucic. jem w dzien malo ale lubie podjadac slodkie i to minus jestem caly czas glodna. dzisiaj kupilam sobie dwie bulki ze slonecnzikiem ciemne i mysle ze beda mi starrczac i na obiad jakas jajecnzica i pomiedzy jakiegs jablko czy jakis owoc. jak bede tak jadla to zrzuce te 5 kg? i jak szybko? rano 1 bulka z pmidorem potem jakies jablko na obiad jajecznica albo jakeis mieso gotowane i na kolacje o 17 bulke i potem jakies jablko. pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam .mam problem z którym cięgle sie borykam .Mam 34 lata ,dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat.Mam też nadwagę mam 164 wzrostu przy wadze 75 kg.Próbowałam wielu diet,ale nic z tego nie wychodziło zawsze wracałam to mojej wagi.Staram sie aby moje posiłki byłymało kaloryczne i bogate w witaminy .Mój problem polega na zrzuceniu 10 kg.Chciała bym bardzo bo żle sie czuje w tym ciele .Przed ślubem ważyłam 58 kg i było super .Po pierwszym dziecku zostało mi 7 kg nadwagi a po drugim 12 kg. Jak mam sobie pomóc .Nie wiem od czego mam zacząć .Dieta była by dla mnie odpowiednia tylko nie wiem jaka .Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dieta jaką ci zaproponuje to dieta 1200 - 1400 kcal. Nie obciąża ona organizmu i nie trzeba się specjalnie głodzić, przez co łatwiej jest w niej wytrwać. Dieta polega na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii, je się wszystko, zwracając uwagę na ilość i jakość posiłków.
Pierwszym posiłkiem jest śniadanie na które należy przeznaczyć od 200-250 kcal. Na śniadanie możesz zjeść jogurt z musli, kanapki z ciemnego pieczywa z chudą wędliną i sałatą albo odtłuszczone mleko z otrębami albo płatkami owsianymi. Ważne byś zawsze jadła śniadanie, bo ono budzi nasz metabolizm i pobudza go do szybszej pracy.
Po 3 godzinach od śniadania powinnaś zjeść II śniadanie. Na II śniadanie przeznacz 100-150. Jego celem jest danie energii i siły w przerwie pomiędzy śniadaniem a obiadem, zapobiega ono też podjadaniu pomiędzy posiłkami.Na II śniadanie możesz zjeść banana, jogurt 0% z jabłkiem.
Po kolejnych 2-3 godzinach przychodzi pora na obiad. I tu masz pole do popisu, na obiad przeznaczone jest 600kcal. Zamiast białego ryżu, makaronów czy mącznych potraw polecam brązowy ryż, kasze i warzywa. Zamiast tłustego mięsa wieprzowego wybieraj mięso drobiowe lub ryby. Potrawy gotuj na parze, piecz lub duś we własnym sosie, raczej unikaj potraw smażonych.
Po obiedzie czas na podwieczorek, który ma podobne funkcje do II śniadania. Na niego przeznaczone jest 100 - 150 kcal. Powinien być jedzony do 3 godzin po obiedzie. Na podwieczorek możesz zjeść arbuza, pomarańczę, 3 herbatniki czy wypić koktajl owocowy na bazie jogurtu czy kefiru.
Ostatnim posiłkiem jest kolacja. Powinna być jedzona na 3 godziny przed snem, tak by nie obciążać metabolizmu. Na kolację możesz zjeść kefir z truskawkami, kanapki z chrupkim pieczywem pomidorem i chudym twarożkiem, sałatkę z sałaty, pomidora i ogórka. Pamiętaj aby porcja była mała.
co do ćwiczeń to polecam zapisanie się na aerobik albo zumbę. Jeśli nie masz na to czasu co przy dwójce dzieci jest zrozumiałe to wygospodaruj 30 - 40 minut dziennie na ćwiczenia w domu. Możesz wykonywać brzuszki, skrętoskłony, przysiady, przysiady w wykroku, skakania na skakance. Dodatkowo możesz wychodzić z dziećmi na spacery lub bawić się z nimi na dworze, wtedy połączysz przyjemne z pożytecznym

Odnośnik do komentarza

sadze ze przy dwpjce dzieci i tak powinnas miec duzo ruchu :) ja nie mialam nadwagi ale moim problemem byly grube uda. codziennie cwiczylam w domu i duzo chodzilam. ponadto smarowalam je takim termo wyszczuplajacym kremem Eveline. bylam wowczas na diecie plynnej (koktajle soki, herbata, kawa) ja nie mialabym czasu na stosowanie takiej diety jaka zalecil ci dietetyk, pracujac i majac male dzieci nie myslalam o tym zeby jesc co 3 h nawet jesli nie odczuwam glodu. powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...