Skocz do zawartości
Forum

Skąpy i długi okres


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym że mam już okres 1,5 miesiąca. I nie może się skończyć! Mam 22 lata! Nie uprawiałam stosunków płuciowych ponad rok czasu. Kiedyś mialam regularne i bolesne miesiączki za czasów technikum. Jednak teraz od 2 lat mam nie regularne i raz było tak że nie miałam okresu 2 miesiące a teraz jest tak że mam już 1,5 miesiąca. Nie wiem co może być przyczyną. nigdy nie byłam u ginekologa. Ale też strach mnie ogarnia do którego mam iść. Bo krążą różne plotki. dodam, że nic mnie nie boli. Porostu zabrudzam tylko 1 podpaskę na cały dzień. Nie mam bardzo dużego krwawienia. Ale także nie jest to tylko plamienie. Tylko tak jak normalny kończący się okres. Proszę o pomoc!!! Nie wiem czy mi minie ta sytuacja... czy cały czas będę miała ten okres??? Proszę napisać czym to może być spowodowane.

Odnośnik do komentarza

dlaczego strach Cię ogarnia na myśl o ginekologu? Jesteś młoda kobietą, rozpoczęłaś życie seksualne a do tego masz problemy z plamieniem. Koniecznie musisz isc do ginekologa aby Cię zbadal. Musisz zrobić sobie USG jajników, zbadac się czy nie masz nadżerki, wykonac cytologię. To nic strasznego, lepiej żebyś poszła jak najszybciej bo tak długie plamienie na pewno nie jest zdrowe i na pewno ma jakąś konkretną przyczynę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Krwawienie menstruacyjne powinno trwać od 3 do 7 dni.
Jeżeli krwawienie występuje u Ciebie już tak długo powinnaś pilnie udać się do ginekologa, celem wyjaśnienia jego przyczyny.
Małe krwawienia w okresie okołoowulacyjnym mogą być czymś normalnych lub są objawem poważnych schorzeń m.in.:
- nowotworu narządów rodnych,
- chorób przenoszonych drogą płciową,
- schorzeń tarczycy-nadczynność, niedoczynność.
-(torbiel jajnika-nieregularne długie cykle ze skąpą miesiączką)
-zaburzeń hormonalnych itd.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...