Skocz do zawartości
Forum

Wahania wagi i kompleksy


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i 173 cm wzrostu. Moja waga waha się ostatnimi czasy między 66 a nawet 71 kg. Nie wiem sama od czego to zależy. Dodatkowo mam straszne kompleksy. Wciąż wydaje mi się, że jestem zdecydowanie za gruba, gdy przyglądam się rówieśniczkom ze szkoły. Mimo, iż inne dziewczyny zazdroszczą mi biustu (jedyna chyba część mojego ciała, która mi osobiście nie przeszkadza) i ogólne wyglądu, to ja i tak sama widzę swoje wady i wiem, że gdyby tylko istniała taka możliwość, zmieniłabym w sobie bardzo dużo. Codziennie patrzę na siebie w lustro i widzę wielkie, grube JA z cellulitem i rozstępami. W wakacje wstydzę się pokazać na plaży, zrezygnowałam też z basenu. Nie wiem, może przesadzam, ale chciałabym schudnąć. I to całkiem sporo - moim upragnionym celem byłaby waga około 55 kg. Nie jestem jednak w stanie regularnie uprawiać sportu, ze względu na masę innych zajęć związanych ze szkołą. W kwestii diety - normalnie nie mam silnej woli. Jeśli jednak postanowię sobie coś - a tak jest właśnie w tym wypadku - potrafię się tego trzymać. Nie stosowałam nigdy żadnej konkretnej diety - próbowałam jedynie kilku, ale z mizernym skutkiem i nie zbyt długo (były one zbyt czasochłonne). Spróbowałam już więc m.in. diety białkowej, kopenhaskiej i zwyczajnego ograniczenia jedzenia do minimum. Do wakacji chciałabym się jednak pozbyć kompleksów. To znaczy może nie tyle pozbyć kompleksów (bo do tego wystarczyłoby pewnie tylko zaakceptowanie siebie takiej, jaką jestem), a po prostu zrobienie wszystkiego, by nie mieć żadnych powodów do tego.
Proszę o jakąś poradę, która pomoże mi osiągnąć upragniony cel i zrealizować marzenia o pięknym ciele....

Odnośnik do komentarza

Jeśli ważyłabyś 55 kg to wskazywało by to na niedobór masy ciała. Mogło by to się odbić na Twoim zdrowiu. Nawet przy tych wahaniach wagi Twoje BMI mieści się w normie, nie masz nadwagi, wiec nie potrzeba żadnych radykalnych metod odchudzania.
Co do diety to najlepszym wyjściem było by zdrowe, dobrze zbilansowane jedzenie. Jeśli zaczniesz jeść 4-5 małych posiłków w regularnych odstępach czasowych to Twój organizm nauczy się, że nie musi kumulować na zapas bo zaraz dostanie kolejną porcję jedzenia. Wyreguluje to pracę Twojego układu pokarmowego i przyspieszy przemianę materii. Jeśli często podjadasz albo szybko robisz się głodna to polecam spożywanie produktów z dużą zawartością błonnika. Takimi produktami są: ciemne razowe lub pełnoziarniste pieczywo, warzywa i owoce, soki przecierowe, kasze, brązowy ryż. Błonnik sprawia, że dłużej czujemy się syci i nie chce się nam przez to tak bardzo jeść. Inną zaletą błonnika jest regulacja pracy jelit oraz wymiatanie zanieczyszczeń z układu pokarmowego.
W swojej diecie zamień mięsa tłuste na te o minimalnej ilości tłuszczu czyli mięso drobiu, jeśli nie masz na to wpływu to poproś rodziców o to by do przygotowywania potraw używali mniejszej ilość tłuszczu. Możesz też spróbować przekonać rodzinę aby zamiast potraw smażonych zaczęli jeść potrawy gotowane na parze, duszone we własnym sosie czy pieczone w rękawie. Mają one mniej kalorii i są zdrowsze.
Niestety ale ze swojej diety musisz usunąć słodycze, fast foodu, niezdrowe przekąski np chipsy. Są one bardzo kaloryczne.
Aby dieta przyniosła lepsze rezultaty wspomóż ją ćwiczeniami i zwiększoną aktywnością fizyczną. Postaraj się być jak najwięcej w ruchu, bądź aktywna podczas dnia. Zamiast siedzieć na fotelu, wyjdź na spacer, albo idź potańcz do ulubionej muzyki. Życzę wytrwałości i powodzenia

Odnośnik do komentarza

Milkyway czemu tak piszesz, przecież wszystko można zmienić. Wystarczy że będziesz tego chciała i miała dobrą motywację. Tutaj z tego co widziałam jest cykl odchudzanie krok po kroku może spróbuj napisać posta. Jesli będziesz silnie zmotywowana to na pewno ci się uda.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...