Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga przy problemie z odżywianiem


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat ważę 72 kg, wzrost 164. Wiem że mam nadwagę i to dużą. Wszyscy w szkole mnie wyzywają od grubasek. Codziennie ćwiczę i jeżdżę konno, 2 razy w tygodniu basen i raz w tygodniu rower (około 35 km). Nie chudnę ponieważ mam problem z odżywianiem. Nawet jak mówię sobie że już nic nie zjem to potem rzucam się do lodówki. Jak powstrzymać chęć do jedzenia w dużych ilościach ? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

no to jesteś aktywna. Musisz jakoś zapanować nad swoim apetytem. Bo inaczej to nie schudniesz. możesz np jak tylko poczujesz że masz na coś ochotę, a wiesz że niedawno jadłaś to wypij szklankę wody albo dwie. Często wtedy jest tak że nam przechodzi głod i ochota na cokolwiek

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Warto byłoby w takim przypadku zastanowić się skąd u ciebie takie problemy i niepohamowana chęć jedzenia. Jeśli Twoje napady jedzenia są spowodowane tym, że się nudzisz to warto byłoby znaleźć sobie jakieś zajęcie, które mogło by zastąpić jedzenie. Inną przyczyną może być to, że z jedzeniem kojarzą ci się jakieś miłe wspomnienia, czujesz się bezpieczna wtedy kiedy jesz,albo się uspokajasz. W takich przypadkach należało by się zgłosić do psychologa bo jest to problem o podłożu psychologicznym.
sposobów radzenia sobie z takimi napadami jest kilka.
1. Unikaj produktów które wywołują atak. Zaobserwuj te produkty, po zjedzeniu których odczuwasz dalszą chęć jedzenia.
2. Jeśli czujesz, że coś byś zjadła napij się wody.
3. Zapisuj to co zjesz danego dnia, wtedy będziesz miała kontrole nad tym co jesz i w jakiej ilości.
4. Jeśli już coś musisz zjeść zjedz jakieś warzywo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...