Skocz do zawartości
Forum

Podwiązanie jajowodów bez wiedzy kobiety


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Mam 3 dzieci, bardzo jednak chcielibyśmy mieć jeszcze jedno , ponieważ mamy 3 córki. Mam 34 lata ale od dłuższego czasu nie mogę zajść w ciążę i niewiem dlaczego.Miałam 2 cesarki i chciałam się spytać , czy możliwe jest że mam podwiązane jajowody, ale nic o tym niewiem,że po prostu zrobiono mi to bez mojej zgody i wiedzy, bardzo proszę o odpowiedż.Ewa.

Odnośnik do komentarza

Na każdą ingerencję, zabieg czy cokolwiek innego lekarz musi zapytać się o pozwolenie pacjenta. Nie może on podejmować takich decyzji sam. Zazwyczaj wszelkie zgody na zabiegi są podawane do podpisania przed samą operacją.
To że nie możesz zajść w ciążę wcale nie musi oznaczać, że masz podwiązane jajowody. Tylko 40% stosunków odbywających się dni płodne kończy się sukcesem, tak więc sama widzisz. Na to czy zajdziesz czy nie zajdziesz w ciążę ma wpływ wiele czynników: stres, przebyte choroby, niezdrowy sposób życia i inne. Jeśli staracie się dłużej niż rok to radziłabym udać się do specjalisty i przeprowadzić badania na płodność. To, że macie już 3 dzieci nie świadczy o tym, że nie będziecie mieli z tym problemów. Musicie się przebadać, czy np plemniki Twojego męża są żywotne, czy nie ma wśród nich za dużo uszkodzonych itp. Życzę powodzenia.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam Ewa,

Bez Twojej zgody taki zabieg nie mógł zostać wykonany.
Przymusowa sterylizacja była dokonywana w niektórych krajach w XX wieku, m.in. III Rzeszy. Jedna z pierwszych ustaw Hitlera to ustawa o zapobieganiu obciążonego chorobą dziedziczną potomstwa. Została ona zaakceptowana przez Fuhrera i wprowadzona w lipcu 1933 roku. Dodatkowo do 1937 roku podlegali przymusowej sterylizacji ludzie pochodzenia afroamerykańskiego tzw. "Rheinlandbastarde".
Polskie prawo zabrania dokonania takiego zabiegu bez wiedzy pacjentki.
Może podpisałaś coś czego nie byłaś świadoma?
Wyjaśnij przyczynę Waszej niepłodności-może leży ona gdzie indziej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...