Skocz do zawartości
Forum

Lekarz wykonujący wazektomię we Wrocławiu


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stara-baśń

niby jest nielegalna ale przepis jest mylny bo mówi, ze nie wolno wykonywac zabiegu który powoduje uszczerbek na zdrowiu lub powoduje bezpłodnosci tylko
a) wazektomia jest odwracalna wiec nie powoduje trwalego uszczerbku na zdrowiu
b) robi się ją na życzenie pacjenta
wiec zapis mozna podwazyc

Odnośnik do komentarza

Witam,

"Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Tylko wskazania lecznicze sprawiają, że zabieg ten jest legalny. Dokonany z innych wskazań, nawet za zgodą lub nawet na żądanie osoby zainteresowanej jest uważany za nielegalny[3].

Nie wiem czy ustawa ta została zmieniona, znam tylko taką formę.
Dlatego nie będę polecał lekarza, który wykonuje taki zabieg ani nie będę Pani na niego namawiał. Jest wiele innych legalnych form antykoncepcji. Chyba, że kolejna ciąża w znacznym stopniu zagraża Pani życiu, to wówczas zabieg ten jest legalny.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

no własnie z tym jest dziwnie, bo ostatnio czytałam artykuł z jakimś lekarzem, wykonywał wazektomię Antykoncepcja dla mężczyzn: wazektomia
no i tłumaczenie Prof Filara karnisty kierującego Katedrą Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: - „Zdolność płodzenia jest dobrem indywidualnym i nie należy do społeczeństwa, tylko do konkretnego człowieka. Jeśli zgadza się on, aby tę zdolność utracić, a jest, choćby kilkunastoprocentowa szansa na zabieg odwrotny, to nie ma problemu.” - to jest z drugiego artykułu dr. Siwika.
To ja już sama nie wiem jak to jest z ta wzektomią.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiusz Wa.

To dobrze, że nie wiesz - bo jesteś kobietą i to złośliwą :) - a kobiety się sterylizuje.
Wazektomia jest legalna i wykonuje się ją we Wrocławiu, Katowicach i Warszawie bez użycia skalpela.
Jest metodą teoretycznie odwracalną, ale na to bym nie liczył.
Koszt ok. 2000 płatne gotówką.

Odnośnik do komentarza
Gość tomasz 100

~Joasia88
Może temat torchę stary, ale ostatnio udałam się do świetnych specjalistow ProCliniki.

Wykonują szereg naprawdę zaawansowanych zabiegów, wszystko jest profesjonalne, bezpieczne i bezbolesne. Obsługa oczywiście miła - całość stoi na bardzo wysokim poziomie!

Reklama !!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...