Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić jeśli chłopak chce popełnić samobójstwo?


Gość laluśka

Rekomendowane odpowiedzi

mój chłopak chce popełnić samobójstwo.mówi że wie że bedzie tylko gorzej.ma problemy finansowe i wszystko się komplikuje mu w życiu.chciał się powiesić ale dzięki Bogu sznur pękł.bardzo Go Kocham i wiem że on mnie też.nie wiem jak mam mu pomóc i na dodatek nie chce isc do psychologa

Odnośnik do komentarza

Niezwłocznie poinformowałabym o jego problemach jego rodzinę i przyjaciół! Mam kolegę który próbował się powiesić, ale mu się nie udało i jest chodzącą roślinką! Szkoda na niego patrzeć jak wyprowadzają go rodzice!

Odnośnik do komentarza

Z tego co opisujesz, Twój chłopak miał już jedną próbę samobójczą i istnieje ryzyko, że zechce ją powtórzyć. Jeśli Twój partner jest przekonany, że chce to zrobić, może wspomniał coś o tym, że to planuje, obawiasz się pozostawienia go samego, bo boisz się, że to zrobi, albo wiesz, że planuje zrobić to tego i tego dnia, bez wahania powinnaś zadzwonić na pogotowie lub policje, powiedzieć jaka jest sytuacja. Twój partner potrzebuje pomocy psychiatry, nie mozesz dopuścić do tego, aby spróbował drugi raz, bo niestety, ale może mu się udać. Wiem, że nie jest to delikatne rozwiązanie, bo najlepszym rozwiązaniem byłoby nakłonienie partnera do wizyty u psychiatry lub psychologa, ale jeśli on nie chce się zgodzić, możliwe, że się poddał, dlatego trzeba podjąć stanowcze kroki i po prostu zgłosić sytuację w jakiej się znalazłaś, powiedzieć, że się boisz, że coś sobie zrobi, że miał już jedną próbę i że boisz się zostawić go samego. Pomoc specjalistyczna jest konieczna w takim przypadku i czasem dla dobra drugiej osoby trzeba postąpić stanowczo. Nikt nie musi się o tym dowiedzieć, niech to pozostanie między Wami. Jeśli partner trafi do szpitala, możesz powiedzieć znajomym, że wyjechał do rodziny za granicę. Twój partner musi podjąć leczenie to jest konieczne. Podaję Ci numer telefonu pod który możesz zadzwonić i uzyskać porade co robić w takiej sytuacji. Powodzenia!

DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie
czwartek w godz. 17.00 - 19.00

Odnośnik do komentarza

jak ma pracę, która go wykańcza niech idzie do lekarza i powie, że nie daje rady. Możliwe, ze wysiada mu już z przeciążenia organizm. Jeśli faktycznie nie daje rady (bo tak się zdarza)i próbował się powiesić to nei bagatelizuj tego.
Pracodawcy chcą, żeby pracownik tyrał a jak już wycisną jak cytrynkę (popularna filozofia cytryny) to wtedy dostaje się przysłowiowego kopa w tyłek. Ludzie młodzi jak te -przepraszam za słowo-szczury ścigają się kto dłużej wysiedzi, kto lepiej zapunktuje u szefa a to jest g...warte, bo jak zdrowie zepsujesz to nic nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza

nie boj sie dzialac radykalnie zmus go do leczenia i nie sluchaj go ze to nie ma sensu kiedys ci za to podziekuje jesli nawet teraz bedzie wsciekly na ciebie jesli go kochasz wytrwaj .Jestem matka ktorej syn popelnil samobojstwo .Rozmowy z nim nie pomoga jesli taka podjal decyzje tylko szybka i specjalistyczna pomoc nie zastanawiaj sie dlugo bo moze byc za pozno .

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

eryka ma racje, rozmowy nic nie zmienia a Ty pojdziesz do pracy a on to zrobi bo nie upilnujesz go 24/24
tu trzeba dosadnie ale pewnie wzywasz pogotowie i prosisz o pomoc psychiatry i to natychmiast. Tak jak eryka mówi - jeszcze Ci kiedys podziekuje, nie ryzykuj bo kazdy dzien jest niepewny w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza

radykalnie radykalnie-ok, tylko ten człowiek ma problem, który trzeba określić i przepracować. Ludzie robią takie rzeczy, żeby zwrócić na siebie uwagę. Ja znałam kogoś, kto też próbował i uwierzcie, że ten człowiek miał wiele do przepracowania. To są sprawy z domu rodzinnego, mechanizmy radzenia sobie ze stresem.
Wg tego co tu napisane on ma najwyżej ok.20lat. Ten człowiek nie wie, jak żyć.
Słuchaj, czy on ma co jeść? Bo w szpitalu to jeść mu pewnie dadzą, ale na 100% będzie musiał brać leki i te leki wyłączają z życia na pewno na jakiś czas. I nie można kogoś po lekach tak zostawić bez nadzoru :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...