Skocz do zawartości
Forum

Silny ból z prawej strony podbrzusza


Rekomendowane odpowiedzi

Problem: ból w podbrzuszu z prawej strony dokucza silnie tuż przed i na początku miesiączki, ból ustępuje gdy nastąpi ucisk w tym miejscu lub gdy przyłoży się coś ciepłego. Byłam u niejednego lekarza i nie jednego ginekologa i nadal nic nie wiedzą, twierdzą że jestem młoda,zdrowa i nic mi nie jest-> odpowiedź lekarza po studiach-> a ból dokucza miesiąc w miesiąc. W sierpniu 2009 trafiłam do szpitala, dostalam ketonal dożylnie i odesłali mnie do domu. Robiłam prywatnie płatne badania ginekol. i nic nie stwierdzono - nie ma torbieli, zapaleń.. Okresy w normie, regularne,jedyne objawy odbiegające od normy to skrzepy krwi-lekarze nie powiedzieli, cojest przyczyną.
Wyrostek to by sie chyba tak nie objawiał co miesiac od ponad 2 lat.. niewiem co to może być. Lekarze też nie wiedzą. Może znacie jakiegoś dobrego fachowca?! Mam 23 lata...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wskazówki. USG było robione, krew miałam badaną całkiem niedawno i w krwi nie było nic niepokojącego. Chyba, że to w specjalnym kierunku trzeba robić analizę krwi, nie znam się na tym, lekarz to powinien zasugerować. Może znacie lekarza godnego polecenia w Warszawie?
Nie wspomniałam, ale ginekolog przepisał mi hormony, ale nie wykupiłam. Skoro lekarz nie jest w stanie postawić 100% diagnozy to ja nie zamierzam faszerować się na darmo (i to nie za darmo). Czytając na forach ile jest zamieszania ze skutkami przyjmowania hormonów może i lepiej niech poboli dwa dni niż użerać się z innymi objawami cały czas...

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, nie ciebie jedyną tak boli. Ja też co miesiąc przeżywam katusze, nawet po porodzie nie ustąpiły. To nie jest nic nienormalnego. W dni płodne też boli jakbym miała jakąś wielką kulę w brzuchu (też najczęściej z prawej strony). A nie mam nic. Po porodzie zrozumiałam, że nie mam się czym przejmować, bo w porównaniu z bóle porodowym to jest nic :D
Jak cię boli, to bierz apap i dwie nospy :) nie faszeruj się ketonalem, bo serce ci siądzie

Odnośnik do komentarza
Gość Martaaa88

Dziękuję Wam za odpowiedzi, a takie pocieszanie ciążą coraz bardziej mnie przeraża, tym bardziej, że jeszcze nie rodziłam, ale mam taki zamiar za jakiś czas. A ja tak nienawidzę bólu...
Uważam, że jeżeli coś boli, to musi być tego jakaś przyczyna - tylko nie łatwo jest stwierdzić jaka.
Sama nospa już nie pomaga, panadol też czasami nie działa. Ketonal staram się jak najmniej zażywać (raz, czasami 2 dziennie i to raz/dwa razy w miesiącu więc może tragedii nie będzie) , ale czasami sie nie da bez niego...

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz jakieś bóle związane z miesiączką to ja zawsze proponuję brać magnez przez jakiś czas. Nie strujesz się tym a może pomóc w bólach miesiączkowych. Ja ostatni miesiąc brałam magnez i od 3 dni mam okres i nawet nie czuję że mam, na początku tylko jajnik mnie raz zaszczypał i koniec. Nie miałam wcześniej jakichś strasznie bolesnych miesiączek ale pierwszego dnia bez przeciwbólowego ciężko mi wytrzymać było.

Odnośnik do komentarza

no nie wiem bo ja mam podobnie jak gwiździsta. Kiedyś rozawialam z lekarką i ona powiedziała że to zależy od substancji czynnej jaka jest w leku, bo niektóre osoby są bardziej podatne na paracetamol, który np jest w apapie a nie ktore na ibuprofen który jest w Ibum czy nurofenie.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam Marta:)
Bóle w obrębie miednicy, które towarzyszą miesiączce wskazywały by dla mnie na endometriozę.
W chorobie tej bóle mogą wystąpić także w innych dniach cyklu. Dodatkowo mogą wystąpić także inne objawy przede wszystkim ze strony układu pokarmowego, układu moczowego. Dlaczego??"W miejscach poza macicą tkanka śluzówki rozwija się w tzw. „narośl", „guzy", „wszczepy". Wszczepy te mogą powodować ból, niepłodność oraz inne dolegliwości. Wszczepy śluzówki macicy umiejscawiają się najczęściej w jamie brzusznej- obejmując jajniki, jajowody, wiązadła podtrzymujące macicę, przestrzeń pomiędzy pochwą a odbytnicą, zewnętrzną część macicy oraz otrzewną miednicy."
Proponuję zacząć od badania USG j.brzusznej i usg dopochwowego. Jeżeli nic nie wyjdzie można zrobić dokładniejszą diagnostykę np. rezonans magnetyczny.
Badania te wykluczą także inne choroby jamy brzusznej, które mogą być powodem Twoich dolegliwości. Oznacz sobie także marker Ca 125.
Myślę, że musisz poszukać dobrego ginekologa i powiedzieć mu o swoich przypuszczeniach i on wykona Ci odpowiednie badania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za profesjonalną odpowiedź. Byłam u niejednego ginekologa, były robione badania usg (w trakcie silnych bóli), sondą dopochwowo i dwukrotnie nic nie zaobserwowano. Nikt do tej pory nie zasugerował rezonansu magnetycznego ani oznaczania markera. Jedna pani doktor, u której byłam ostatnio zasugerowała endometriozę i zaproponowała zabieg laparoskopii-ale na razie nie jestem do tego przekonana.
Ostatnio ból pojawił się poza okresem dwukrotnie na ok 10 min. Trwa to od 2009, a narośli żadnych nie widać. Wybieram lekarzy raczej z polecenia, ale na razie nikt nic konkretnego nie stwierdził. Nie wiem już gdzie szukać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...