Skocz do zawartości
Forum

Przyjmowanie pierwszych tabletek antykoncpecyjnych


Gość SoniaP16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat. Dostałam moje pierwsze tabletki anty od Ginekologa Leisnelle.Zazywam je prawidłowo, regularnie.Problem polega na tym ze na którejś tabletce delikatnie mnie przeczysciło i na tym sie skonczyło.Wczoraj wystapiło mi maleńkie plamienie ale juz dzisiaj go nie ma.Moj chlopak przyjedza nie dlugo do mnie i akurat wtyedy w ten dzien konczy sie cykl 21 dnich ich przyjmowania Ginekolog poradziła mi wziasc jeszcze 4 tabletki dalej i przesunac cykl dla pewniejszej ochrony,skoro nie bedziemy uzywac prezerwatywy.Boje sie ze te plamnienie, zmniejszyło skutecznosc działania Tabletki....I czy napewno aby moge wziasc 25 tabletek a pozniej zrobic przerwe ?

Odnośnik do komentarza

Tabletki same w sobie daja dużą gwarancje więc wystarczy że zrobisz zgodnie z tym co napisał producent. Po 7 dniowej przerwie jest ważne żeby nie zapomnieć kolejnych tabletki i wtedy jesteś chroniona w czasie przerwy. Ich skuteczność jest obniżona głównie przez to że ludzie popełniają błędy.

Jesteś młoda więc zadam dodatkowe pytanie, bo nie słyszałam za bardzo o tych tabletkach co napisałaś. Czy na pewno są antykoncepcyjne. Pytam bo wiem że często dziewczyny idą do ginekologa i proszą o tabletki na uregulowanie miesiączek albo na trądzik, bo wiedzą że lekarz przepisuje środki antykoncepcyjne, a to nie koniecznie tak jest.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to przedewstyszkim ze to jest ochrona przed ciaza, bo po to do niej poszłam i mi dała, martwi mnie fakt ze delikatnie mnie przeczyscilo i miałam jednodniowe plamienie dzisiaj tez mnei troszke przeczysiło ale to około 11 h po wzieciu tabletki

Odnośnik do komentarza
Gość Słoniczek1234

Mam 16 lat. Stosuje antykoncepcje hormonalna-jestem juz po 11 tabletce. Biorę Leisnelle.
Wszystko jest w porządku oprócz tego ze na 10 tabletce dostałam jednodniowe plamienie, które już ustąpiło , z kolei dzisiaj rano dostałam leciutką biegunkę(bardzo małą).Wydaje mi się ze na początku brania tabletek tez miałam lekka biegunkę, ale niestety umknęło mi to.
Nie współżyje teraz z chłopakiem, tylko zabezpieczam się na jego planowany przyjazd tj 8.01.12 i niestety akurat wtedy biorę ostatnia 21 tabletkę gdzie po niej ma nastąpić 7 dniowa przerwa, ale tu przychodzę z pytaniem czy mogę nie robić przerwy i wziąć jeszcze 4 tabletki z następnego opakowania, żeby zapewnić maksymalna ochronę i w ten czas zrobić siedmiodniową przerwę ?
I czy te lekkie biegunki w jakiś sposób wpływają na moja ochronę ?I czy w tym wypadku powinnam jeszcze w takim razie stosować inne zabezpieczenie tj. globulki dopochwowe, lub niestety nie lubiana prezerwatywa
Bardzo prosze o pomoc !!

Odnośnik do komentarza

Też jestem przeciwna przyjmowaniu hormonów zwłaszcza u nastolatek bo jednak obojętne one na zdrowie nie są. Najlepiej będzie jak się będziesz stosowała do ulotki, lekarze i mamy mogą sobie wprowadzać własne teorie ale nie koniecznie to musi być dobre dla ciebie i dla twojego zdrowia. Ostatnio czytałam jakiś temat na forum że dziewczyna przy regularnym braniu tabletek dodatkowo po każdym stosunku brała jeszcze jedną dodatkowo bo myślała że w ten sposób będzie bardziej zabezpieczona. 99,9% (chyba) to jest dobre zabezpieczenie, a 100 % choćbyś stanęła na głowie to nikt ci nie da, chyba że całkowita rezygnacja z kizi mizi. Tabletki to nie cukierki i nie wolno ich brac jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

tabletki powinny być dobrane do twojego organizmu na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań. W przeciwnym razie będą powodować skutki uboczne. Pierwszy miesiąc to jeszcze organizm może się przyzywczajać ale jeśli te skutki uboczne będą się nasilać lub nie będa mijać to musisz to zgłosić do ginekologa żeby ci dobrał inne tabletki.

Co do przedłużania o te 4 tabletki, nie zabezpieczy cię to bardziej bo ciężko jest zabezpieczyć bardziej niż to co podają producenci tabletek, chyba że gumką, ale jej nie chcesz. Najważniejsze żebyś nie zapomniała tabletek z następnego opakowania. Większość wpadek przy antykoncepcji hormonalnej wynika z tego że komuś się zapomni wziąć pigułkę albo kilku, albo w ogóle nie przestrzegają zasad.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

Tak ładnie napisałam i mi skasowało posta.

Nie chcę cie umoralniać bo to raczej nic nie da, ale napisze to co myślę. Dobrze że myslisz o antykoncepcji ale jednak pamiętaj że jeśli nie jesteś gotowa na ewentualne konsekwencje w tym przypadku ciążę, to żadna antykoncepcja nie da ci pewności, ani dodatkowe pigułki ani prezerwatywy, ani jeszcze stosunek przerywany, nic. Poczytaj sobie tematy dziewczyn na tym lub na innych forach z zapytaniem o tym czy są w ciąży, czy w ciązy można mieć okres czy lekarz mógł się pomylić. Kiedyś myślałam że to żarty ale teraz wiem że te dziewczyny naprawdę się boją i to po kilka miesięcy i nic nie jest a stanie ich przekonac że na pewno nie są w ciąży, bo przecież wszystkie teraz mają okres w ciąży, wszystkie używają tabletek i prezerwatyw, wszystkim testy ciążowe wychodzą negatywnie. Po twoim poście widać że nie ufasz tabletkom. Musisz trochę wyluzować jak chcesz zacząć życie seksualne, bo skończysz jak jedna z tych osób które się boją seksu i nie chcą go.

Odnośnik do komentarza
Gość pytanko jedno

o której godzinie bierzesz tabletki, bo to czy jakaś biegunka będzie miała wpływ na skuteczność też zależy od tego w ile godzin występuje po wzięciu tabletki. Te twoje Lesinelle ponoć się wchłaniają w ciągu 1, 2 godzin ale sprawdź dokładnie w ulotce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...