Skocz do zawartości
Forum

Rozregulowane TSH w ciąży


Gość jagodowe_wzgórze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jagodowe_wzgórze

Proszę o poradę. Jestem w 14 tygodniu ciąży. Przed ciążą miałam podwyższone TSH wynosiło 6.4, byłam pod opieką endokrynologa i spadło mi do 1.8. zaszłam w ciążę i na początku było w porządku. Teraz jestem w 14. tygodniu ciąży i TSH mam 4.8. wiem, że to trochę za dużo. Dlaczego się rozregulowało? FT3 i FT4 mam w normie ale TSH jest wysokie pomimo, że postępuję zgodnie z zaleceniami lekarzy. Czy mam się tym martwić czy wszystko jest w porządku i czy ten wynik jest dobry? Konsultację mam dopiero po Nowym Roku więc proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witaj Jagodowe Wzgórze,

1)Dlaczego się rozregulowało? FT3 i FT4 mam w normie ale TSH jest wysokie pomimo, że postępuję zgodnie z zaleceniami lekarzy. Czy mam się tym martwić czy wszystko jest w porządku i czy ten wynik jest dobry?
TSH jest nieco podwyższone.
W I trymestrze ciąży prawidłowe stężenie TSH znajduje się pomiędzy 0,24 a 2,99 mj/l.
W II trymestrze prawidłowy zakres to od 0,46 do 2,95 mj/l.
W III jest to przedział między 0,43 a 2,78 mj/l.

Skoro stężenia frakcji wolnych hormonów(FT3 i FT4) są w normie. To nie przejmowałbym się tak bardzo tym TSH. Znaczy się, że na obwodzie zachowana jest odpowiednia dawka hormonów.
Jeżeli się niepokoisz postaraj się o wcześniejszą wizytę u endokrynologa, być może zmieni dawkę leku.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...