Skocz do zawartości
Forum

Kiedy poczułyście, że chcecie być mamami?


Gość pola_001

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
jestem 2 lata po ślubie. Czasem się spotykam z pytaniami kiedy planuję dziecko. Moja odpowiedź? Nie wiem!! Po prostu narazie o tym nie myślałam, nie wiem czy już jestem na to gotowa i czy już jest mój czas. Dlatego mam pytanie głównie do mam:
kiedy poczulyście, że chcecie mieć dziecko, skąd wiedziałyście, że już czas? Czy po prostu wyobrażałyście sobie, że macie maluszka czy pewnego dnia Was dopadło że chcecie. Jak to było z Wami? Bardzo mnie to interesuje. Sama jak widzę dzieci innych znajomych to bym chciała, ale boję się, że nie jestem jeszcze odpowiednio dojrzała...
pozdrawiam
Paulina

Odnośnik do komentarza

to się wie :) może i Ty w głębi serca chcesz ale sobie nie ufasz, dziecko zmienia codziennosć ale też ją ubarwia niektore kobiety mowia ze zaczely zyc dopiero po porodzie, ze to bylo ich spelnienie. po prostu czujesz ze chciałabyś mieć dziecko chciałabyś wychodzić z nim na spacery usypiac itp. nie wiem, po prostu wiesz, moze i Ty wiesz ale sie boisz :P

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś mówiłam, że nigdy nie zostanę mamą, ale potem przytrafiła mi się przysłowiowa wpadka. Dziś jestem szczęśliwą młodą mamą i żonką jeszcze świeższą, która dała sobie radę, choć naprawdę mało wiedziałam o dzieciach. Kocham swojego słodziaka, ogólnie kocham dzieci i będę chciała jeszcze w przyszłości mieć dziecko. Nawet chętnie bym adoptowała jakąś pociechę.

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś bardzo chciałam zostać mamą w przyszłości, potem mi jakoś przeszło ale dzisiaj żałuje trochę że się wcześniej nie zdecydowałam. Mam dzisiaj 28 lat i się trochę boję teraz zostać mamą. Po prostu myślę ciągle o tym że nie mamy wystarczająco środków do życia, że nie mam umowy o pracę i mnóstwo innych spraw. Czasami chciałabym żeby to natura podjęła tą decyzję za nas, po prostu wpaść bo czuje się gotowa, a mój mąż gada z moim brzuchem za każdym razem jak mi się okres spóźnia.

Korzystamy z metod naturalnych od jakichś 4 lat chyba, ale jak od początku trzymaliśmy się reguł tak od jakiegoś czasu dajemy naturze szanse, czasem mniejsze czasem większe na to żeby jednak to dziecko się pojawiło.

Odnośnik do komentarza

Witam Paulina,
Tak naprawdę nigdy nie ma dobrego czasu na zrobienie sobie maluszka. Ludzie często mówią:"nie mam wystarczająco pieniędzy", "zwolnią mnie z pracy", "kariera jest ważniejsza", "nie mam wystarczająco czasu".
Okiem eksperta mogę Ci powiedzieć, że z każdym rokiem rośnie prawdopodobieństwo, że wystąpią u Twojego maluszka różne choroby np. zespół Downa, zespół Marfana itd.
Nie chce Cię straszyć, bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia tych chorób ale w pewnych przedziałach wiekowych jest ono znacznie zmniejszone.
Nie ma się także co śpieszyć jeżeli nie czujesz się gotowa, bo dziecko to nie zabawka- potrzebuje dużo miłości, czasu i cierpliwości.
Także zapytaj się swojego serca czy jesteś gotowa na dziecko, poród i wychowanie:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

własnie o to chodzi, ze wiesz dziecko mozna chciec ale co z tego jak płaszczyk na zime 200 zł z czego za rok juz przeciez nie ubierze a Ty tez sobie musisz kupic, a teraz wat jeszcze podniesiony na rzeczy dla dzieci to nie wiem kogo bedzie stac. a miec dziecko i kupowac ubranka z ciucha albo od kogos brac to tez nie kazda mama chce bo chcialaby cos nowego dla swojego malucha

Odnośnik do komentarza

ja też tak miałam wiedziałam ze chce myslalam ze fajnie by bylo miec takiego malucha chodzic na spacery bawic sie patrzec jak dorasta uczyc go, chcialam po prostu, ale tez myslalam ze a to prace strace zwolnia mnie moj maz bedzie musial pracowac na nasza trojke a mieszkamy smai w innym miescie niz tescie wiec to dodatkowy problem bo z dzieckiem nikt nie zostanie trzeba wynajmowac opiekunke itp no wiele bylo ale, az w koncu pomyslalam ze dam rade i udalo sie ze w chwili kiedy planowalismy dziecko maz dostal lepsza prace. co prawda nie jakies kokosy no ale powiedzmy sobie ze lepsza i mowie uda sie i koniec. i narazie jest dobrze, chociaz teraz jak slysze ze wat ma byc podniesiony to sama nie wiem jak to bedzie przeciez rzeczy dla dzieciakow i tak sa drogie a dolicz do tego zabawki jakies skladki za przedszkole itp to naprawde sporo pieniedzy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...