Skocz do zawartości
Forum

wynik


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, meleys napisał(a):

witam,

jestem po kolonoskopii, odebrałem wynik histopatologiczny w którym jest napisane "przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita krętego z odczynowymi grudkami chłonnymi, jelito grube bez zmian zapalnych" 

co może oznaczać taki wynik? jest powód do niepokoju?

Najlepiej powie Ci lekarz, ale przewlekłe zapalenie jelita krętego, to nie jest nic i pewnie od tego masz te dolegliwości, więc pozostaje się leczyć i stosować odpowiednią dietę. 

Niesklasyfikowane, ja odczytuje jako nieprzypisane do konkretnej choroby. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mgmg napisał(a):

'niesklasyfikowane' = nie odpowiada ch. Leśniowskiego-Crohna, a to już dobra wiadomość. Stan zapalny w pewnym wieku rzeczywiście 'mają wszyscy'.

To dobra wiadomość że nie wskazuje na Crohna. 
co do stanu zapalnego, czekam też na informację od lekarza, trochę dziwnie że skoro to powszechne a nic nie znaczy to tak wpisują(?)

(Cyt. w pewnym wieku) czyli jakim przedziale taki stan występuje? Po 30,40,50? 
 

Odnośnik do komentarza

Nie jest powszechne, skoro daje dolegliwości. 

Ja bym Ci radziła domowe sposoby najpierw wykorzystać. 

Na czczo pić siemię lniane, wieczorem do kolacji lub po, zsiadłe mleko, jedno i drugie osłania cały przewód pokarmowy, ponadto zsiadłe mleko/jogurt naturalny zapewnia prawidłową florę bakteryjną, a to jest bardzo ważne w jelitach.

Na zaparcia, codziennie rano robić sobie owsiankę z dodatkiem otrąb i owoców, dla smaku do miseczki na końcu można dodać łyżeczkę miodu. Podjadać też suszone śliwki. 

Zero alkoholu, w Twojej sytuacji. 

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ka-wa napisał(a):

Nie jest powszechne, skoro daje dolegliwości. 

Ja bym Ci radziła domowe sposoby najpierw wykorzystać. 

Na czczo pić siemię lniane, wieczorem do kolacji lub po, zsiadłe mleko, jedno i drugie osłania cały przewód pokarmowy, ponadto zsiadłe mleko/jogurt naturalny zapewnia prawidłową florę bakteryjną, a to jest bardzo ważne w jelitach.

Na zaparcia, codziennie rano robić sobie owsiankę z dodatkiem otrąb i owoców, dla smaku do miseczki na końcu można dodać łyżeczkę miodu. Podjadać też suszone śliwki. 

Zero alkoholu, w Twojej sytuacji. 

 

Mnie również się wydaje, że nie jest powszechne, ale mgmg wydaje się mieć szerszą wiedzę w tym temacie dlatego ciekawi mnie jego odpowiedź na jakiej podstawie stwierdził, że wynik jest dobry. 
 

Moja dieta składa się z produktów bogatych w błonnik, jem warzywa i owoce. Unikam fastfoodów i alkoholu. Jak sobie na coś pozwalam to w granicach rozsądku - na zasadzie wszystko jest dla ludzi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...