Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wynikow krwi, żelaza i ferrytyny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, 

mam 30 lata i od dluzszego czasu jestem bardzo zmęczona, nie mam na nic ochoty, ciężko mi sie skoncentrować, cały czas jestem ospała a dobudzić mnie po nocy czy po drzemce to graniczy z cudem. Zrobilam badania krwi, glukozy, żelaza i ferrytyny i wyszły nasteoujace wyniki: glukoza 81, żelazo 116 przy normie 50-170 i ferrytyna 35.69 przy normie 4.63-204. Co do badan laboratoryjnych: hemoglobina 13.9, plytki krwi 200 tys. Podwyższone mam takie parametry jak: PDW 17.5fl przy normie 9.8-16.2, MPV 12.90fl przy normie 9.4-12.5, P-LCR 48.1% przy normie 19.1-46.6.

Ogolnie na co dzień borykam sie z objawami refluksu, ale cały czas czekam na badanie Gastroskopii. Dwa lata temu mialam dodatni wynik z krwi na Helicobacter i przeszlam cala kuracje antybiotykami. 

Znalazłam informacje ze poziom ferrytyny blizej 30 to niski poziom a zatem czy powinnam sie martwić? Zaczac cos suplementowac? Czy takie wyniki moga świadczyć o moim zlym samopoczuciu? 

Z gory dziekuje za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza

Jak podnosić poziom ferrytyny powie Ci lekarz. 

A przyczyn nadmiernego zmęczenia może być wiele, od niskiego żelaza, po symptomy depresyjne czy zwiastuny jakiś chorób. 

Jak nie ma wyraźniejszych objawów, to pewnie ciężko będzie o diagnozę. 

W każdym razie, jeśli wszystko jesz, możesz mieć problem z wchlaniamiem żelaza, niski poziom mają też wege z racji nie jedzenia mięsa. Najpierw musisz podnieść żelazo, żeby wykluczyć, jako przyczynę, to zmęczenie. Obfite okresy też obniżają żelazo. 

Dlatego skonsultuj się z lekarzem. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...