Skocz do zawartości
Forum

Bóle w klatce piersiowej, osłabienie, ucisk w głowie, drętwienie głowy!!


Hqn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 25 lat W listopadzie ubiegłego roku zaczęły się moje problemy zdrowotne zaczęło się od kołatania serca, z czasem jest tylko gorzej. Dwa tygodnie temu zaczęłam czuć ucisk w klatce piersiowej, któremu towarzyszyła biegunka o zielonym zabarwieniu, po konsultacji z lekarzem i zażyciu leków bóle i biegunka ustąpiły natomiast zaczęłam odczuwać ogromne zmęczenie, mam wory pod oczami pomimo tego iż się wysypiam, ból przeniósł się na lewa stronę w okolicy łopatki (plecy), bez wysiłku, leżąc i czytając książkę mam wysoki puls, czasami odczuwam płytszy oddech, ucisk w płucu przy nabierania głębszego oddechu. Cały czas czuje dziwne uczucie w głowy coś między odrętwieniem a uciskiem, nie jest to ból ale towarzyszy temu pogorszenie wzroku, chwilowe chódź od zeszłego roku mój wzrok uległ znacznemu pogorszeniu!!! Mało tego mam mroczki przed oczami i czasami czuje się jakbym patrzyła z boku na to co się dzieje w koło mnie! Boje się ze to coś poważnego a mam 5 letniego syna którego wychowuje sama a nie mam rodziny która zajęła by się nim w momencie kiedy coś mi się stanie. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz co to może być? Do jakiego lekarza się udać? Co z tym dalej zrobić??? Jeżeli może być to powiązane ostatnio miałam problem z nawracająca infrkcja grzybicza skory która została już wyleczona!! 
w załączniku dołączam wyniki badań morfologicznych! Dodam jeszcze ze konsultowałam to z dwoma lekarzami, jednak jedyne co zostało zdiagnozowane to niedobór żelaza, jednak intuicyjnie czuje ze to nie może być to!! 

image.jpg

Odnośnik do komentarza

Co by nie było, musisz znaleźć przyczynę za niskiego żelaza i wyrównać, bo może być przyczyną niektórych Twoich objawów. Jesteś wegetarianką? 

Poza tym ja bym widziała potrzebę wizyty u psychiatry, ale najpierw okulista i neurolog. Trzeba szukać przyczyny tego stanu. 

 

 

  • Dziękuje 1

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź! Nie nie jestem wegetarianka jem praktycznie wszystko poza wieprzowiną! Żelazo już biorę od tygodnia i bez zmian😏 okulista termin mam ustalony!  Dlaczego do psychiatry czy te dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne? Neurolog jeżeli chodzi o ta głowę? 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ka-wa napisał(a):

Co by nie było, musisz znaleźć przyczynę za niskiego żelaza i wyrównać, bo może być przyczyną niektórych Twoich objawów. Jesteś wegetarianką? 

Poza tym ja bym widziała potrzebę wizyty u psychiatry, ale najpierw okulista i neurolog. Trzeba szukać przyczyny tego stanu. 

 

 

Dziękuję za odpowiedź! Nie nie jestem wegetarianka jem praktycznie wszystko poza wieprzowiną! Żelazo już biorę od tygodnia i bez zmian😏 okulista termin mam ustalony!  Dlaczego do psychiatry czy te dolegliwości mogą mieć podłoże psychiczne? Neurolog jeżeli chodzi o ta głowę? 

Odnośnik do komentarza

Psychiatra, bo objawy mogą mieć przyczynę nerwicową, a to domena tego specjalisty. 

Wcześniej należałoby wykluczyć inne przyczyny, stąd neurolog. 

Ale w sumie Ci lekarze, u których byłaś powinni Cię skierować do specjalisty, a nie tylko stwierdzić, niskie żelazo, co widać gołym okiem. 

Skoro wszystko jesz, to najpierw wybierz się do hematologa, żeby sprawdzić czy nie masz zaburzenia wchłaniania żelaza, czy za dużo Ci ucieka, np. przed obfite miesiączki, czy jeszcze jest inny problem. Musisz też mieć zrobioną rozszerzoną morfologię. 

A żelazo musisz brać co najmniej 3 mies., żeby coś się zmieniło, co też nie rozwiąże problemu bez poznania przyczyny. 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Masz trudną sytuację życiową i czujesz wielką odpowiedzialność - boisz się, żeby nie przestać funkcjonować, i przez to zwracasz uwagę na różne objawy, a niektóre objawy mogą się nasilać, np. szybki puls, oraz mogą się napinać mięśnie karku, co czujesz jako ból/drętwienie głowy.

Pójdź najpierw do psychologa. Hematologa na razie odłóż, przecież morfologia nie jest zła: RBC, HGB, HCT są w normie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mgmg napisał(a):

Masz trudną sytuację życiową i czujesz wielką odpowiedzialność - boisz się, żeby nie przestać funkcjonować, i przez to zwracasz uwagę na różne objawy, a niektóre objawy mogą się nasilać, np. szybki puls, oraz mogą się napinać mięśnie karku, co czujesz jako ból/drętwienie głowy.

Pójdź najpierw do psychologa. Hematologa na razie odłóż, przecież morfologia nie jest zła: RBC, HGB, HCT są w normie.

Daje sobie radę, nie jestem w takiej ciężkiej sytuacji życiowej jak mogłoby się wydawać! Dźwigam duza odpowiedzialności na barkach to fakt ale mój tryb życia jest naprawdę spokojny! Jedynym minusem jest to ze naprawdę w razie jakby coś się działo nie mam osoby która zajęła by się dzieckiem! Dodam ze nie mam żadnych nałogów nie pale, nie pije nawet okazjonalnie. A puls mam wysoki w spoczynku, wysokie ciśnienie tez wysokie teraz jeszcze wyszła mi wysypka na barkach i na górnej części klatki piersiowej! We wtorek idę do dermatologa i do kardiologa w środę żeby się upewnić czy z serduchem napewno wszystko dobrze! 

Odnośnik do komentarza

Przy nerwicy czy niedoborze żelaza, też bywają objawy kardiologiczne, dlatego pochopnie nie bierz leków. 

Dużą rolę odgrywa dieta na podwyższone ciśnienie, picie wody, puls obniża melisa. 

Dziurawiec w porze jesienno zimowym też działa uspokajająco, jeśli nie ma przeciwskazań. 

Pisze to dlatego, że są lekarze którzy uważają, że jak przyjdziesz na wizytę to wyjdziesz zadowolona jak dostaniesz leki i zapisują na wyrost bez dokładnej diagnozy. A leki na nadciśnienie jak zaczniesz brać to do końca życia.

"Wśród nich wymienić można między innymi:

  • silne zmęczenie.
  • bladość skóry.
  • osłabienie.
  • bóle głowy.
  • zawroty głowy.
  • przyspieszone bicie serca.
  • duszność
  • osłabiony apetyt." 

To są niektóre objawy niedoboru żelaza, dlatego zastanów się dwa razy zanim będziesz faszerowała się lekami. 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...