Skocz do zawartości
Forum

Czy to chora trzustka?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Miesiąc temu dostałem biegunki z bólem brzucha w lewym dolnym kwadracie. Mój stolec był luźny z dużą ilością śluzu tłuszczu ? Nie wiem jak to określić ale raczej to była biegunka tłuszczowa. Dodatkowo od paru lat doskwierała mi zgaga oraz refluks, przeważnie przy sytuacjach stresujących. Pojechałem do lekarza. Wykonano USG jamy brzusznej, chociaż pewny dokładności nie jestem bo było dość szybko wykonane. Nieprawidłowości nie stwierdzono.

Wykonałem następujące badania:

morfologia (wszystkie parametry w normie żadnych odchyleń, praktycznie wszystko w środkowych zakresach)

ALT 33 norma <=41 (w normie)

AST 26 norma <=38 (w normie)

TG 85 norma <=150 (w normie)

CHOL 159 norma <=200 (w normie)

HDL 47.3 norma 40.0-60.0 (w normie)

LDL 95  (w normie)

Glukoza - 89 mg/dl 70-110 (w normie)

Kwas moczowy - 5,2 mg/dl 3,4-7,2 (w normie)

Badanie moczu:

Barwa jasnożółta

Odczyn kwaśny

Ciężar właściwy 1022

Białko, Cukier, Bilirubina, Ciała ketonowe, Krew, Krwinki czerwone, Wałeczki, Składniki wszystko nie obecne.

Nabłonki pojedyncze w p.w.

Krwinki białe pojedyncze w p.w.

Lipaza 26 U/L norma 0-60 (w normie)

Gamma-glutamylotransferaza GGTP 18,79U/L norma 0-55 (w normie)

Amylaza 35,77 norma 28-100 (w normie)

Elastaza trzustkowa w kale 745 ug/g Wartości normalne >200ug/g (w normie)

Krew utajona - wynik dodatni 

Helicobakter pyloti - test dodatni

Dostałem leki na 2 tygodnie z antybiotykiem w celu leczenia helicobakter.

Po skończonej terapii zrobiłem ponownie test na krew utajona oraz helicobakter. Wyniki ujemne.

Jedyne co mnie martwi to że ciągle czuje jak burczy w brzuchu okolice mostka i czasami cos lekko zaboli w podbrzuszu, oraz stolec który w muszli ma kolor brązowy natomiast na papierze toaletowym zostaje trochę mocno jasno żółtego śluzu.

Bardzo się wystraszyłem, że biegunka tłuszczowa i ten żółty śluz może być objawem poważnych chorób trzustki. Dodatkowo mam pobolewanie w krzyżu, lecz ustępuje gdy się położe.

Wykonałem dodatkowo badanie markera CA-19,9 wynik <2.06 U/ml zakres 0,00- 37,00

Czy jest możliwość że przy takich wynikach może coś wskazywać na problemy z trzustką ?

Ile trwa odbudowa flory bakteryjnej jelit po leczeniu helicobakter.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

"Mikstura kefiru i siemienia lnianego

Połączenie kefiru i siemienia lnianego to pyszny i prosty sposób na poprawę zdrowia jelit. Wystarczy wymieszać 100 ml kefiru z łyżką zmielonego siemienia lnianego i wypić miksturę rano, przed śniadaniem. Już po kilku tygodniach regularnego spożywania tej mieszanki poczujesz się lepiej!"

Dodam, że siemię trzeba mielić na bieżąco, a kefir zmieszać z płatkami, owocami, jak ktoś nie lubi samego kefiru.

Ja preferuje na śniadanie owsiankę zagotowaną z siemieniem i dodatkami, a kefir/zsiadłe mleko na kolację. 

Powinieneś stosować dietę lekkostrawną. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Kolejna wizyta u gastrologa, USG w porządku, przepisany Xifaxan przez tydzień kolejno Fluconazole przez kolejny tydzień.

Stosowałem przez 2 tygodnie dietę bez glutenu oraz laktozy.

Poprawy brak. Gastroskopii i kolonoskopii lekarz nie widzi potrzeby aby wykonać.

Nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...