Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problem z płucami od palenia. Proszę o szybką poradę


kamanakama

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i przez moich patologicznych kolegów zacząłem palić wieku ok. 10 lat od roku zmagam się z problemami takimi jak: szybkie męczenie się, wymioty i bóle klatki piersiowej w przypadkowych miejscach oraz w wakacje tego roku 2 razy zdarzyło mi się kaszlnąć małą ilością krwi ale jednak mnie to przeraża i mam dwa pytania:

-czy jak rzucę palenie to czy to się pogorszy (dowiedziałem się że po rzuceniu palenia oskrzeliki się rozluźniają i boję się że to coś może zrobić)

-jeśli rzucenie okaże się konieczne to jakie są najlepsze taktyki na rzucenie palenia tak aby jak najmniej odczuwać głód nikotynowy

 

Odnośnik do komentarza

Napierw ułóż sobie w głowie, podejmij męską decyzję i powiedz sobie, od teraz nie palę, nie biorę tego swinstwa do ust, chyba od tego nie "umrę", jednocześnie wyrzuć papierosy, które Ci zostały. 

Na drugi dzień... tydzień... miesiąc tak samo... Potem nigdy więcej nie możesz zapalić, bo wrócisz do nałogu. 

W to miejsce żuj gumę. 

Okaże się czy masz silną wolę... 

Co do odstawienia i objawów, to nawet jak jakieś będziesz miał, to minie z czasem. Nic się nie stanie, płuca będą pomału wracały do normy, więc to tylko będzie z korzyścią  dla zdrowia. Same plusy. 

 

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kamanakama napisał(a):

mnie to przeraża

I powinno.

Każdy przypadek kaszlu krwią należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem.

Nie wiem jaki masz kontakt z rodzicami, wypada im o tym powiedzieć z racji tego, iż jesteś niepełnoletni a jeżeli chciałbyś pójść sam do specjalisty, musisz mieć zgodę rodzica wyrażoną na piśmie.

Twoje objawy są niepokojące, miej tego pełną świadomość. Papierosy powinieneś rzucić natychmiast, (wiem że to nie łatwe, palenie pobudza ośrodek przyjemności w mózgu) nie przebywać w jednym pomieszczeniu z osobami palącymi.  W walce z nałogiem i nawykiem wypróbuj wszystkiego co Ci tylko przyjdzie do głowy i podniesie poziom endorfin, zamiast fajka: kawałek czekolady, guma do żucia, krótka przebieżka wokół bloku, deska. Szukaj własnych sposobów, stawką jest Twoje życie.

I na koniec. Bezwarunkowo zgłoś się do lekarza.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...