Skocz do zawartości
Forum

Szarpanie i ból w nogach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi bo stres już mi nie daje spokoju przez co jeszcze bardziej się nakręcam. Od około 4-5 dni odczuwam skurcze, ból oraz uczucie szarpania w nogach. Czuję to w łydce, podudziu ale głównie to w okolicy kolan i to z dwóch stron a szczególnie za kolanem ale tylko od strony wewnętrznej . Można powiedzieć że w całych nogach tylko w różnym stopniu. Czasem czuję też lekiem mrowienie i drętwienie. W rodzinie były żylaki. Oraz jestem osobą z nadwagą co napewno nie polepsza sytuacji ale zaczynam coś z tym w końcu robic. Dodam że około 6 dni temu miałam tak jakby atak paniki. Boje się śmierci swojej i bliskich. Przez stres zaczeło mnie kłuc w sercu i zaczelam odczuwać duszności. Przez to że kuło zaczełam się jeszcze bardziej nakręcac. Potem trochę się uspokoiłam ale teraz te nogi przez co chodzę w strachu bo nie wiem co mi dolega. Moje pytanie to czy dolega mi jakaś zakrzepica czy po prostu ją sama siebie nakręcam. 

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo podobne do zakrzepicy. Ale to jest możliwe. Żeby to wykluczyć, wymagane jest badanie USG Doppler.

Bardziej podobne do neuropatii kompresyjnej przez kręgosłup.

Potrzebujesz chirurga naczyniowego oraz neurologa/neurochirurga lub ortopedy, jaki leczy kręgosłup.

Ale przede wszystkim radziłbym, abyś z tymi atakami paniki udała się do dobrego psychiatry. Proszę się nie bać psychiatrów. Takie ataki paniki pogarszają jakość życia i mogą doprowadzić do prawdziwego zawału serca lub innych powikłań, a także prowadzą do niepotrzebnych badań nieistniejących chorób i niepotrzebnych kosztów. To jest możliwe do wyleczenia.

Czasami neurolodzy mogą przepisać leczenie. Ale moim zdaniem psychiatrzy lepiej to rozumieją i potrafią dobrać skuteczniejsze leki do konkretnej sytuacji.

Edytowane przez Viktor Kotiuk
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...