Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie poradzić?


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Spotykam się z chłopakiem od 10 miesięcy. Mieszkamy w jednym mieście, ale widujemy się tylko w weekendy. On ma taką pracę, że wyjeżdża w niedzielę wieczorem i wraca w sobotę koło południa. Czasami przyjeżdża do mnie w sobotę i zostaje do niedzieli, a czasami widujemy się tylko w sobotę lub niedzielę. Ja mam nienormowany czas pracy i jeśli w weekend muszę pracować to wtedy się nie spotykamy. Regularnie ze sobą piszemy. Codziennie pisze mi dzień dobry, pyta jak minął dzień itp. Kiedy się spotykamy jest cudownie. Całym sobą pokazuje mi jak bardzo tęsknił i jak mnie kocha. Problem polega na tym, że nie wiem jak mam sobie poradzić z tęsknotą. Kiedy go nie ma to chodzę rozdrażniona i bardzo nerwowa. Niestety czasami odbija się to na nim i robię mu wyrzuty, że nie ma dla mnie czasu. On to znosi cierpliwie i stara się częściej odzywać. Wiem, że robi to kiedy tylko może, ale ta tęsknota sprawia, że ja i tak się wkurzam. Jak mam sobie radzić z tym uczuciem? Jak przestać tak tęsknić? Próbowałam już zajmować sobie cały wolny czas, ale to nie pomaga. Nie mam już pojęcia co robić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.09.2022 o 20:32, Gość Monika napisał:

Jak przestać tak tęsknić?

A dlaczego masz przestać tęsknić. Kochasz więc tęsknisz-to naturalne. Problem moze w tym, że nie umiesz sobie poradzić z tą emocją. To można przyrównać do małego dziecka posłanego do przedszkola. Dziecko w tym wieku traktuje siebie i matkę jak jedną osobę. Wszystko obraca się wokół niego i mamusi, nie zna innego życia. Dlatego gdy zostaje samo w przedszkolu czuje jakby wyrwano mu fragment serduszka. 

Niby zajmujesz sobie jakoś czas, ale widocznie nie jest to coś co Cię naprawdę interesuje i czym chcesz żyć. Prawdopodobnie nie masz żadnej pasji, żadnych zainteresowań, nie przepadasz za własnym towarzystwem i całym Twoim światem jest chłopak. To niepokojące na tyle, że gdy nie mamy własnego życia uzależniamy sie od życia innych. 

W dniu 28.09.2022 o 20:32, Gość Monika napisał:

Nie mam już pojęcia co robić.

Zacząć od uświadomienia sobie co powoduje w Tobie aż takie emocje? Czy w  dzieciństwie miałaś wystarczające poczucie bezpieczeństwa? Czy rodzice  dawali Ci dużo uwagi, czułości? Czy często czułaś sie zostawiona sama sobie, bez uwagi, bez kontaktu, dobrych relacji z rodziną? Odpowiedzi na te pytania pomogą zrozumieć mechanizm nadmiernego uczucia tęsknoty. To co dzieje się teraz ma podłoże w dzieciństwie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...