Skocz do zawartości
Forum

Starość


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu, a dokładnie pół roku temu rozmyślałem o swojej starości i śmierci. Jak to będzie jak będę stary i jak umrę. Tak mi to weszło do głowy, że rozmyślam o tym codziennie i zacząłem mieć wszystko gdzieś... Bo po co się starać, coś osiągać w życiu, po co spełniać marzenia jak i tak to wszystko zostawię, wszystko się skończy... Po co?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.09.2022 o 19:55, Gość Marcin napisał:

Bo po co się starać, coś osiągać w życiu, po co spełniać marzenia jak i tak to wszystko zostawię, wszystko się skończy... Po co?

Moze to po by było przyjemniej żyć. Starość nadejdzie za wiele lat, a do tego czasu po co wegetować skoro można żyć. Osiągać można dla własnej satysfakcji, lepszego samopoczucia tu i teraz. Marzenia spełniać dla uczucia spełnienia właśnie, odrobiny szczęścia w danym momencie. Ostatecznie moze po to by na łożu śmierci powspominać jak fajnie sie żyło i nie żałować, że sie niczego nie zrobiło, by umierać z uczuciem spełnienia, szczęścia, usatysfakcjonowania, a nie żalu, frustracji. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Kwiatuszek

Ja jestem zajebiście stara. Emerytka. Życie miałam super. Wyżyłam się:)  Niczego nie żałuję z czasów kiedy dni stracone się nie liczyły. 

Dzisiaj też dymam wszystko. Wojny, polityków, pisarzy i redaktorów tvałenu mam w dupie. Książki, muzyczka, rower, tenis, narty, dobre żarcie.

Niczego nie żałuję tylko młodości mi żal. Śmiechu, radości z byle czego, fajnych przyjaciół i luzu.

Tego wam młodzi kretyni zazdroszczę. 

Młodość to sen.

Kto ją sam sobie czyni gorzką jest debilem.

Wy pierdolone półgłówki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...