Skocz do zawartości
Forum

Przodujące łożysko a praca zawodowa


Gość Orionka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem po jednym poronieniu(2lata temu) i po jednej ciazy pozamacicznej (dokladnie rok temu). Obecnie jestem w 22 tygodniu ciazy i stwierdzono u mnie lozysko przodujace.Lekarz stwierdzil,ze sa male szanse na podniesienie poniewaz czesciowo zaslania wyjscie i dotyka szyjki. Jest szansa na jego przemieszczenie,ale zaleca modlitwe. Dodam,ze mieszkam w Anglii. Nie ukrywam przerazenia poniewaz nie zostalo mi zbytnio powiedziane czego unikac(tylko wstrzemezliwosc seksualna i latanie samolotem) i dopoki nie krwawie to dobrze.Jak tylko zaczne mam zglosic sie do szpitala.Pracuje w duzym centrum handlowym jako ekspedientka i bywam,ze stoje dlugie godziny.Nie liczac podrozy ktora trwa prawie 1.5h w jedna strone w zatloczonym metrze. Wazny jest tez fakt,ze nie przyjmuje transfuzji krwi. Zwracam sie z zapytaniem do Pana/i Doktor czy w takim wypadku bedzie lepiej jesli do konca ciazy pozostane w domu na zwolnieniu lekarskim, czy nadal pracowac i moze nawet czekac az zaczne plamic czy krwawic,co moze sie oczywiscie nie przytrafic? Na sprawdzenie czy lozysko sie podnioslo zostalam umowiona w 34tyg.ciazy,ale to chyba zbyt pozno wiec moze lepiej jak prywatnie spradze czy sa jakies zmiany.
Z gory bardzo Dziekuje za odpowiedz i Serdecznie )Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W drugim trymestrze ciąży nie powinno się rozpoznawać łożyska przodującego. Na tym etapie ciąży u większości pacjentek łożysko uwidocznione jest nisko. Łożysko powinno stale unosić się ku górze. Jeżeli nie plamisz, nie powinnaś się obawiać. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo , iż uda Ci się donosić tę ciążę. Oczywiście w przypadku podejrzenia łożyska przodującego zalecany jest spokój oraz odpoczynek. Jednym słowem, jak najwięcej powinnaś leżeć. Wydaje się, że w obecnej sytuacji faktycznie powinnaś skonsultować się z innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...