Skocz do zawartości
Forum

Mieszkanie po ślubie


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy dwa tygodnie po ślubie. Mąż zgodził się jeszcze przed ślubem na to, iż będziemy mieszkać w moim rodzinnym domu, mając tam osobne piętro. Dwa dni po ślubie wycofał się z tej deklaracji. Kłócimy się i każdy próbuje przegadać drugą stronę. Mąż chce żebym mieszkała w jego rodzinnym domu i na odwrót. Nie możemy dojść do porozumienia. Niestety mąż wmieszał w tą sytuację teściów, którzy trują mu, gdyż chcą zatrzymać syna w domu, a on ślepo wierzy w ich słowa. Wspomnę iż u mnie mielibyśmy lepsze warunki życia. Lepiej płatną pracę, osobne piętro do mieszkania. U męża wciąż na piętrze jest jego brat, więc nie mielibyśmy prywatności. Nie możemy dojść do porozumienia. Zaproponowałam więc mężowi żebyśmy wynajęli swoje mieszkanie mimo iż jest to w naszym przypadku zupełnie nie zasadne. On jednak chce ze wspólnym mieszkaniem zaczekać i prosi mnie o czas. Boje się, że za parę miesięcy nie będzie czego w naszym małżeństwie ratować. Chce mieszkać z mężem już teraz, chce założyć rodzinę. Nie po to brałam ślub, żeby mieszkać osobno. On jednak uparł się, żebyśmy mieszkali póki co osobno. Dzieli nas 40km. Widujemy się 2/3 razy w tygodniu. Każde z nas pracuje. Mąż pracuje na trzy zmiany co nie ułatwia nam spotkan. Ja znów pracuje w weekendy, a mąż tylko wtedy ma wolne. Rozmawiamy z sobą, tłumaczę mu, że chce mieszkać z nim. Mam wrażenie, że przerasta go myśl że musi opuścić rodzinny dom, gdzie mamusia zawsze wszytsko zrobiła. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoholik
6 godzin temu, watkowska97-97 napisał:

Wspomnę iż u mnie mielibyśmy lepsze warunki życia. Lepiej płatną pracę, osobne piętro do mieszkania. U męża wciąż na piętrze jest jego brat, więc nie mielibyśmy prywatności. Nie możemy dojść do porozumienia.

To są mocne argumenty przemawiające za zamieszkaniem w Twoim rodzinnym domu. A jakie argumenty przedstawia mąż?

Jak długo znaliście się przed ślubem? Jak często spotykaliście się i u kogo? Pomijając kwestię miejsca zamieszkania, jak Ci się układają relacje z teściami? Jak Twojemu mężowi układają się relacje z Twoimi rodzicami?

Tak naprawdę nie wiem(y), co stoi za nagłą zmianą decyzji męża, a to zapewne kluczowe zagadnienie w tej sytuacji. Dlatego zacząłem od pytań. Udałoby Ci się rozejrzeć za jakąś dobrą pracą dla męża w Twoim miejscu zamieszkania? Myślę, że to mogłoby stać się bardzo ważnym bodźcem dla męża, aby jednak skusił się wprowadzić do Ciebie. O ile, oczywiście, przeciwwaga z drugiej strony nie jest zbyt duża. Praca, jak piszesz, z lepszymi zarobkami, a może nawet warunkami? Np. bez pracy zmianowej. To by było coś.

Mam wrażenie, że mąż jest bardzo zżyty ze swoją rodziną, ale to nie musi być przeszkodą — jeśli też lubisz rodzinne życie. Wchodzi w grę, abyś pojechała do domu męża, i pogadała z nim i jego rodzicami? 40 kilo to przecież żadna odległość. Możecie być w dużej rodzinie blisko siebie, kontaktować się często, a wszyscy byliby zadowoleni. Zaproś teściów do siebie, niech przyjadą, zobaczą. Chyba że zamiast życia w większej rodzinie preferujesz model mąż & żona (+ ewentualne potomstwo). Mam jednak nadzieję, że tę kwestię ustaliliście przed ślubem.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.08.2022 o 18:35, watkowska97-97 napisał:

On jednak chce ze wspólnym mieszkaniem zaczekać i prosi mnie o czas. Boje się, że za parę miesięcy nie będzie czego w naszym małżeństwie ratować.

To jest możliwe niestety ?  

W dniu 2.08.2022 o 01:12, Gość Psychoholik napisał:

Jak długo znaliście się przed ślubem? Jak często spotykaliście się i u kogo?

Też chciałam o to zapytać. Jak wyglądały Wasze spotkania, czy pomieszkiwaliście wtenczas razem, wyjeżdżaliście gdzieś razem, co robiliście w czasie spotkań, jak one wyglądały? Jak długo się znaliście?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...